Stock Board - forum fotografii stockowej
Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 (/watek-podatki-na-shutterstock-wymagany-dokument-w-8.html)



RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - orix - 2009-10-20

Czyli rozumiem, ze wysyłamy skan tego dokumentu W8 i poprostu niczym się nie martwimy jak na razie ? Bo juz sie pogubiłem, za duży ten wątek Icon_wink Może mi ktos to podsumować ? Byłbym wdzieczny - a chce wiedziec na przyszłość Smile


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Sejmika - 2009-10-21

Ja wypelnialam ten formularz na Shutterstock online.
Nie musialam skanowac czy faxowac.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - maga - 2009-10-29

Witajcie,
prosze Was o pomoc. Caly temat przeczytalam, ale odpowiedzi na moje pytanie nie znalazlam, wiec oto i ono:
Zalozylam sobie konto na Shutterstock 3 lata temu, wyslalam 6 zdjec, do tej pory zarobilam tam zawrotna sume 2$. W zasadzie olalam sprawe i na Shutterstock nie zagladalam, az do dzisiaj, gdyz wyslali mi slynnego maila o tresci "we are waiting for your tax forms." Tak wiec, drodzy forumowicze, coz czynic? Czy wysylac ten formularz z grupy A2, czy zignorowac, i czy w takim razie groza jakies konsekwencje w przypadku niewypelnienia tego szatanstwa. Pozdrawiam i prosze o pomoc


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - brzoza - 2009-11-02

Witam,
We're waiting on your tax form. - dostałem drugiego maila od Shuterrstock
Możecie mi podpowiedzieć czy muszę ten formularz wypełnić i czy jak tego nie zrobię to konto zostanie zablokowane?
I drugie pytanie: jaki druk dokładnie mam wypełnić i czy można to zrobić online jak pisze Sejmika. Jestem osobą fizyczna.
Z góry dzięki.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Eryk - 2009-11-02

Witajcie, ja mam następujący problem...
Na Shutterstock (już w ogóle na stockach) nic nie robię. Usunąłem tam zdjęcia, szkoda, że nie mogę całkowicie usunąć konta.

Ostatnio widzę, że Shutterstock wysyła mi maila, z informacją, że czekają na mój 'tax-form'....
Czy muszę to wypełniać?
Co grozi, jeśli tego nie wypełnię i po prostu ich oleję? - to mnie najbardziej interesuje, gdyż ja już ich dawno olałem usuwając wszystkie zdjęcia.

Czy ktoś, kto już przechodził tę całą sprawę, mógłby napisać wszystko w skrócie, co i jak?
Byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Losanger - 2009-11-02

(2009-11-02, 15:17:42)Eryk napisał(a): Witajcie, ja mam następujący problem...
Na Shutterstock (już w ogóle na stockach) nic nie robię. Usunąłem tam zdjęcia, szkoda, że nie mogę całkowicie usunąć konta.

Ostatnio widzę, że Shutterstock wysyła mi maila, z informacją, że czekają na mój 'tax-form'....
Czy muszę to wypełniać?
Co grozi, jeśli tego nie wypełnię i po prostu ich oleję? - to mnie najbardziej interesuje, gdyż ja już ich dawno olałem usuwając wszystkie zdjęcia.

Czy ktoś, kto już przechodził tę całą sprawę, mógłby napisać wszystko w skrócie, co i jak?
Byłbym bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam.

Mnie mówili, żeby olać jeśli dawno już usunąłem zdjęcia a drudzy, ze nie bo można sobie narobić problemów już sam tez nie wiem Icon_neutral Eryk jeśli Ci Shutterstock naciska meilami, że musisz wysłać ten formularz to chyba nie można tego olać


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Tomy86 - 2009-11-03

Cytat:Indywidulani submitters PL wypełniają w/g schematu /grupa A2/

2 N/A
3. individual
7. wpisujemy NIP /każdy ma więc to nie problem/
11. zaznaczamy

na dole podpis zgodny z punktem 1


Jak zaznaczyłem 11 ptaszkiem to przy próbie wysłania formularza wyskakuje mi na czerwono
"Please correct the following errors:
· Notional Principal Contracts does not apply, you must uncheck Part III, 11 "

Zatem odhaczyć ?


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Eryk - 2009-11-03

(2009-11-02, 17:58:27)Losanger napisał(a): Mnie mówili, żeby olać jeśli dawno już usunąłem zdjęcia a drudzy, ze nie bo można sobie narobić problemów już sam tez nie wiem Icon_neutral Eryk jeśli Ci Shutterstock naciska meilami, że musisz wysłać ten formularz to chyba nie można tego olać
Dostałem dwa maile, pierwszy 29.10, drugi 02.11 Icon_confused

Jeśli jeszcze bardzo będą naciskać to wypełnię, choć najchętniej bym to olał.

Wypełnienie tego formularza świadczy o tym, że sami odprowadzamy podatek w Polsce? Jaki cel ma w ogóle ten tax-form?


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - canion - 2009-11-03

taki że nie zapłaciśz 30 % podatku od sprzedaży na rynek US a tylko 10%. obowiązku wypełniania nie ma. kto sie zagapi Shutterstock sciągnie 30% i tyle.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Eryk - 2009-11-03

(2009-11-03, 14:37:34)Tomy86 napisał(a): Jak zaznaczyłem 11 ptaszkiem to przy próbie wysłania formularza wyskakuje mi na czerwono
"Please correct the following errors:
· Notional Principal Contracts does not apply, you must uncheck Part III, 11 "

Zatem odhaczyć ?
Wyskakuje mi identyczny błąd...?