Stock Board - forum fotografii stockowej
Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 (/watek-podatki-na-shutterstock-wymagany-dokument-w-8.html)



RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Mekano - 2009-08-13

thepiwko, wpisz sobie dane bez polskich znaków i już, tak jak masz w paszporcie.
ja się posługuje zagranicznym dokumentem, a w nim nie mam polskich znaków i jest OK.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - klawod - 2009-08-13

Ten dokument o tym, że zapłaciliśmy podatek przysyłają tylko do fotografa czy też do polskiej skarbówki?


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - ania - 2009-08-21

(2009-08-13, 20:37:35)klawod napisał(a): Ten dokument o tym, że zapłaciliśmy podatek przysyłają tylko do fotografa czy też do polskiej skarbówki?

z tego co zrozumialam to do fotografa.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Mekano - 2009-08-24

Wysłałam im ten formularz i dziś po zalogowaniu widzę notkę:
Cytat:Please note: We are waiting for your tax forms. Please visit our Tax Center for detailed instructions.

To na jaki formularz podatkowy czekają znowu?
I odsyłają mnie do "Tax Center"
To ja teraz nie wiem o co chodzi, nie sprawdzili mojego formularza i chcą znowu?


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - canion - 2009-08-24

a sprawdziłeś jaki jest status tego wysłanego wczesniej? może były jakieś błędy


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Mekano - 2009-08-25

canion, teraz sprawdziłam sobie pocztę i faktycznie napisali co jest nie tak.
ale dziwne, bo tam nie masz prawa się pomylić aczkolwiek generalnie mało kto wpisuje chyba dwa imienia, które posiada.. ja nie używam dlatego go nie wpisałam przy rejestracji.
No nic powinno się wyjaśnić.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - canion - 2009-08-25

musi być zgodnie w 100% z tym co podane w account.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - agamalinowska - 2009-08-25

Witam jest to mój pierwszy post. Około rok temu wyłączyłam galerie na Shutterstock od tamtej pory przez ten długi czas weszłam sobie z ciekawości na swoje konto i patrze mam kilka sprzedanych zdjęć Enhanced Licence. Nie wiem dlaczego bo galerie mam wyłączoną i zrezygnowałam ze sprzedaży na Shutterstock a na głównej pisze
Please note: We are waiting for your tax forms. Please visit our Tax Center for detailed instructions.
Czy przy takiej małej ilości sprzedanych zdjęć jestem obowiązkowo zmuszona załatwiać ten podatek Tax Center? tym bardziej, że chce całkowicie zamknąć konto na Shutterstock tylko nie wiem jak to zrobić. Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

Z góry dziękuje


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Wuja - 2009-10-02

Chciałbym podciągnąć temat: jak całkowicie zamknąć konto na SS? Ktoś już je kasował?


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - agamalinowska - 2009-10-02

(2009-10-02, 08:31:02)Wuja napisał(a): Chciałbym podciągnąć temat: jak całkowicie zamknąć konto na SS? Ktoś już je kasował?

Nie da się całkowicie zamknąć konto.