Stock Board - forum fotografii stockowej
Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 (/watek-podatki-na-shutterstock-wymagany-dokument-w-8.html)



RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - baranq - 2009-08-10

Witam ponownie,
ciągle zwlekam z wysłaniem formularza, czy ktoś z Was prowadzi własną działalność i zakończył już te procedury?
Zastanawiam się czy mogę wypełnić Individual jesli prowadze jednoosobową działalność...


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - robootb - 2009-08-10

niserin w tym wypaxdku nie powinnismy narzekac prawda? Smile Wkoncu mniej tego podatku do zaplacenia.
Kiedys mozna bylo na fotoli przejrzec kto kupowal jaka firma i powiem Ci ze USA to byla naprawde rzadkosc (bynajmiej w moim wypadku)


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - niserin - 2009-08-10

Mimo wszystko coś tu nie gra bo większosc sprzedaży mam w strefie czasowej która odpowiada godzinom pracy kolegów zza Oceanu.
A Fotolia zawsze była znana ze wiekszość to europejskie.
No... ale jasne ciesze się Icon_wink


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - robootb - 2009-08-10

Co do godzin sprzedazy nie odpowiem, nigdy na to tak nie patrze.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - rachwal - 2009-08-11

Najważniejsze jest to że nie ma podatku od referali Smile


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - thepiwko - 2009-08-12

A ja mam problem z "krzaczkami" w imieniu i nazwisku, bo nie czyta polskich znaków. Sprawdzałem dane w "Your account" i jest to samo... zamiast polskich znaków mam "?". Ktoś wie jak to ogarnąć, bo przy wysyłaniu formularza wywala mi, że podpis się nie zgadza...


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Jerzy - 2009-08-12

A ja korzystając z okazji perypetii z tym formularzem postanowiłem zlikwidować swoje konto na Shutterstock i wykasować wszystkie swoje fotki, które tam mam. Podatki z z dochodów, które uzyskuję na stockach zawsze płaciłem ale teraz to przegięli.
Od dawna chciałem to zrobić i szukałem pretekstu.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - canion - 2009-08-12

a sens? toż w sumie to wyszło jakieś 2-3 % wiec nie tak żle. tak wiele to nie zmienia.

no chyba że exclusiv na IS to wtedy fakt. trzeba kasować.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Jerzy - 2009-08-12

(2009-08-12, 17:25:16)canion napisał(a): no chyba że exclusiv na IS to wtedy fakt. trzeba kasować.


Do tego właśnie powoli przygotowuję się.
Na Shutterstock aby była sprzedaż trzeba ciągle ładować nowe foty inaczej nie ma żadnego zarobku. Byłem tam cztery lata i starczy.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - canion - 2009-08-12

tzn z Shutterstock mozna usunąć w ostatniej chwili. najdłużej chyba na Dreamstime blokują zdjęcia