Stock Board - forum fotografii stockowej
Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 (/watek-podatki-na-shutterstock-wymagany-dokument-w-8.html)



RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - oxygen64 - 2009-07-28

A ja dostałem maila ze moje zgłoszenie odrzucili, bo

- "Invalid / Incomplete Name" - prawdopodobnie ktoś się dopatrzył że w skanie paszportu były dwa imiona, a przy rejestracji wpisałem jedno

- Invalid / Incomplete Address - prawdopodobnie chodzi o to że w adresie z polskich ogonków zrobiły się krzaczki

- Other Inconsistencies exist with your account - nie mam bladego pojęcia o co jeszcze im chodzi :/

Poprawie dwie pierwsze rzeczy i spróbuje ponownie wypełnić formularz.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - mszumlas - 2009-07-28

Nie martw się, ciekawe co ja dostanę bo przy rejestracji do Shutterstock nie mając paszportu wysłałem im kopię książeczki wojskowej Icon_cheesygrin


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Piotr - 2009-07-28

Znalazłem tego linka dla nie prowadzących działalności gospod. Nie wiem na ile jest newsem, ale go wklejam.
http://www.eporady24.pl/sprzedaz_zdjec_photo_stock,artykuly,15,86,597.html
Ciekawi mnie również, czy taką zasadę można zastosować w sytuacji działalności gosp., ponieważ stocki są poniekąd hobbystyczne, tj. nie otrzymuje się zlecenia na konkretne zdjęcie, które to zlecenie (umowa) jest wynagradzane i opodatkowane. Osobiście robię zdjęcia produktów, a na stockach sprzedaję zdjęcia przyrodnicze, co prawda posługuję się tym samym sprzętem.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Piotr - 2009-07-29

Jeszcze jedno pytanie do praktyków:
Jak można i czy można przepisać konto w SS, ALAMY, DS, SX na kogoś innego np. żonę?
Rozliczenia podatkowe osoby prywatnej są chyba prostrze niż na DG. W mojej sytuacji dotyczy to głównie VAT-u. W Shutterstock jest to proste, ale już w ALMAY, MOSTPHOTOS się komplikuje (prowadzący DG musi mieć chyba Europejski NIP?). Osoby prywatnej VAT nie dotyczy.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - rocher - 2009-07-30

Witam
Przywiał mnie tu komunikat od Shutterstock "We are waiting for your tax forms."
Przeczytałam cały wątek no i mam pytanko.
Wiadomo wszyscy święci nie są i napewno jest pare osób, które podatku od stocków nie płaciły, ja dorabiałam sobie jako bezrobotna, a że bez pracy to z fiskusem się nie rozliczałam. Na początku tego roku założyłam firmę i teraz ktoś kto już praktykuje rozliczanie sie za stocki mając firmę, może mi doradzi jak to się robi. Jak wynika z artykułu wklejonego przez Piotra, rozliczamy się na koniec roku, czyli w księdze przychodów i rozchodów nic się nie wpisuje?
No i jeszcze jedno, skoro rejestrowałam sie na Shutterstock jako osoba prywatna, firmę mam od niedawna to te dokumenty podatkowe na Shutterstock wypełniam jako osoba prywatna czy fitma, a jeśli jako firma to załatwianie TIN?
A skoro, cytuje z ww artukułu "przychód uzyskany ze sprzedaży zdjęć będzie przychodem z praw majątkowych – nie występuje konieczność prowadzenia działalności gospodarczej" czy opłaca się bawić w TIN-y? czy nie mozna po prostu zarobić jako osoba prywatna, mająca jednak działalność gospodarczą?

Joanna


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - baranq - 2009-07-30

Witam,

mam ten sam problem co Joanna, czy prowadząc działalność gospodarczą mogę zarejestrować się jako A2, czy muszę jako B2. ?


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Piotr - 2009-07-30

Obserwuję tą dyskusję i mój wniosek jest taki, że każdy z nas noawych się szarpie jak wieloryb na agrafce. Starzy wyjadacze może nie płacą podatków, albo płacą wg. swojej metody i wg. swoich interpretacji.
Moje spojrzenie jest takie, że jak działalność gosp. to musi być TIN, chcesz prowdzić działalność na terenie USA, to go musisz mieć i już. Wtedy sprawa jest prosta, płacisz podatki tylko w Polsce.
Gwoli uporządkowania, bo jakoś nie mogę do tego dotrzeć, może ktoś to wyjaśni krok po kroku:
1. Czy numer TIN kosztuje ? Ile ?
2. Czy można go uzyskać korespondencyjnie z Polski?


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - MagdaMisz - 2009-08-01

Witajcie,
Ja nic nie czaje ,Smile moze ktos powie mi co mam wypelnic,bylabym wdzieczna (od 2 lat rozliczam sie ze stockow w polsce i nie mam dzialalnosci gospodarczej)
Pozdrawiam


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - canion - 2009-08-01

pkt 2 N/A
pkt 3 individual
na dole imię i nazwisko zgodne co z tym co w profilu Shutterstock i w punkcie 1.

i wysyłasz

wsio


za 3-4 dni sprawdz czy jest approval czy moze chcą jakiś poprawek


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - MagdaMisz - 2009-08-02

Dzieki wielkie .... Pozdrawiam