Stock Board - forum fotografii stockowej
Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 (/watek-podatki-na-shutterstock-wymagany-dokument-w-8.html)



RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - KAPA - 2009-07-20

Inne pomysły pomysły przyjdą jak Shutterstock przejrzy i odrzuci powyższe... pożyjemy, zobaczymy Icon_wink


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - ania - 2009-07-20

Słuchajcie a o co chodzi z tym Grace Period i co sie stanie jak wpisze tam swoje nazwisko??Kurczaki jestem akurat na urlopie i nie mam jak tego wszystkiego studiowac:-(


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - photka - 2009-07-20

(2009-07-20, 22:18:53)ania napisał(a): Słuchajcie a o co chodzi z tym Grace Period i co sie stanie jak wpisze tam swoje nazwisko??Kurczaki jestem akurat na urlopie i nie mam jak tego wszystkiego studiowac:-(

Ja już wpisałam tam swoje imię i nazwisko i poinformowano mnie, że ten 'Grace period' będzie trwał do 18 września. Rozumiem, że tyle dają czasu na przeanalizowanie swojej sytuacji i na wysłanie im odpowiednich dokumentów. Przez ten czas będą pobierać te 10 % (ponieważ Polska jest jednym z Treaty Countries). W przeciwnym razie pobieraliby 30 %. Chyba, że coś źle zrozumiałam.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - robootb - 2009-07-20

Czyli do 15 sierpnia wyjdzie przelew na pay-pala?
Tylko -10% podatku ? Jesli tak to narazie tego nie ruszam Smile


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - photka - 2009-07-20

Z tego co zrozumiałam to 10% ale jeśli się rozpocznie ten Grace Period - trzeba tam wpisać swoje imię i nazwisko i kliknąć 'submit'. Wtedy dają czas do 18 września na ogarnięcie tych formularzy...


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - ania - 2009-07-20

dzieki Photka, to zdaze wrocic, bo sie spielam ze na to bedzie tylko kilka dniIcon_wink
Hmm, ciekawe co zrobia jak ktos nie bedzie wpisywac przez dluzszy czas swojego nazwiska...


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - canion - 2009-07-20

pobiorą 30% podatku od sprzedazy do USA


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - ania - 2009-07-20

no oki, ale wobec tego ile jest czasu na podpisanie tego Grace preiod?? bo cos czytam czytam i doczytac sie nie moge.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - photka - 2009-07-20

(2009-07-20, 22:49:45)ania napisał(a): dzieki Photka, to zdaze wrocic, bo sie spielam ze na to bedzie tylko kilka dniIcon_wink
Hmm, ciekawe co zrobia jak ktos nie bedzie wpisywac przez dluzszy czas swojego nazwiska...

Myślę, że jeśli ktoś ani nie wypełni tego formularza W-8BEN ani nie kliknie tego 'grace period' to po prostu przy najbliższej wypłacie - w sierpniu - potrącą 30 %.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - ajt - 2009-07-20

Co do firmy: jeśli ktoś rozlicza się w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej, dalej występuje jako "individual". Nie wiem jak w przypadku róznej maści spółek cywilnych i jawnych, bo zoo to już będzie firma Smile