Stock Board - forum fotografii stockowej
Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 (/watek-podatki-na-shutterstock-wymagany-dokument-w-8.html)



RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - photostouch - 2009-07-15

mają środowisko: Online Smile


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - fotoaloja - 2009-07-20

kurde, chciałam cos w koncu przesłać i wyskoczyło mi coś o tych podatkachIcon_sad co robić, nie mam siły całego wątka czytać


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - fotoaloja - 2009-07-20

znaczy pytam skrótowo czy cos mam tam klikac czy radzicie poczekać na jakieś zmiany, bo z pobierznego przejrzenia wątka to wynika dla mnie, że sprawa jest w toku i nie wiadomo co z tymi podatkami?


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Mopic - 2009-07-20

"wątka" ... ech Icon_cheesygrin
Co do pytania to wlasnie uruchomili Tax Center na SS, wiec wystarczy wypelnic formularz online i na razie to tyle wiadomo.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - canion - 2009-07-20

rozumiem że podpadamy pod grupę A2? czyli żadne ITIN nie bedą potrzebne. tak czy inaczej 10% poszło sie..... no w las poszło.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - niserin - 2009-07-20

Dobra. Teraz co jak prowadzi się działalność gospodarczą i wysyła na stocki? Czy to jest B2 ?


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - canion - 2009-07-20

no i tu zaczynają sie problemy bo chyba bedzie wymagany ten ITIN przy deklaracje że wysyłamy "jako firma"


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - gbh007 - 2009-07-20

(2009-07-20, 18:50:03)niserin napisał(a): Dobra. Teraz co jak prowadzi się działalność gospodarczą i wysyła na stocki? Czy to jest B2 ?

No z tego wynika, że firmowi to B2. Trzeba TIN zalatwiać.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - carton_king - 2009-07-20

Witam wszystkich,
Dostałem własnie emaila od Shutterstock o uruchomieniu Shutterstock Tax Center. Poczytałem troche ten stuff podatkowy i mam troche szum w głowie. Prowadze dzialalnosc gosp, ale za miesiac dwa planuje ją zakonczyc lub zawiesić. Czy moge sie zarejestrowac pod grupę A2 jako indywidualny submitter ? Dodam, że mam bardzo wysoka sprzedaż na Shutterstock i pytanie czy ktos nie doczepi się że w zwiazku z tym nalezy założyć działalność?
Teraz odnosnie formularza W8BEN - zamiast literki ą w nazwisku pokazuje mi "?", co z tym zrobic?
Na górze pisali że nie potzebuje TIN a tu w formularzu jest pole "6. U.S. Taxpayer Identification Number" - co tu wpisac? A co w polu "reference number"?
Ostatnie pytanko - co zaznaczyć dodatkowo w pukncie 9 formularza W8-BEN? Czy podatek 10% potrąci mi Shutterstock czy potem musze to jeszcze opodatkować w Polsce? (chbya nie bo PL ma z USA umowę o podwójnym opodatkowaniu, tak?
O co chodzi w pkc.11?

Będę bardzo wdzięczny za jakiekolwiek pomocne uwagiIcon_wink

pozdrawiam serdecznie
konrad


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - canion - 2009-07-20

Obawiam sie carton że na Twoje pytania odpowiedzi nawet sam Shutterstock nie zna. ale możesz kliknąć ten grace pieriod bo jak rozumiem to czas na doprowadzenie do porządku wszystkich papierów.
Indywidulani submitters PL wypełniają w/g schematu /grupa A2/

2 N/A
3. individual
7. wpisujemy NIP /każdy ma więc to nie problem/
11. zaznaczamy

na dole podpis zgodny z punktem 1

reszty nie ruszamy. Ok czy ktoś ma inne pomysły?