Stock Board - forum fotografii stockowej
Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 (/watek-podatki-na-shutterstock-wymagany-dokument-w-8.html)



RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - remik44992 - 2009-06-01

Hej,

W kwestii dokumentu W-8:

Wysłałem im skan tego dokumentu i odpisali, że dziękują, ale póki co ode mnie nie jest wymagany żadny dokument. A w niedalekim czasie mają wprowadzić elektroniczne formularze do wypełniania dokumentów podatkowych. Pożyjemy -> zobaczymy ...

Pozdro,
remik44992


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - plrang - 2009-06-01

@Mopic w twoim poscie widzialem pierwsza wzmianke o USA / nie USA, takze kolejny ujemny punkt dla SS


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Mopic - 2009-06-04

Tez mysle, ze dali D w tym wypadku, ale ... jest zawsze mozliwosc, ze bylo to dzialanie z premedytacja. Na zasadzie lekarza, ktory mowi najpierw, ze umrzesz za 6 tygodni i po dwoch dniach kiedy oznajmia, ze wystarczy amputowac obie nogi, przyjmujesz ta wiadomosc z radoscia Icon_cheesygrin
Kto wie czy jakis spec od public relations nie wpadl na taki szatanski pomysl Icon_wink


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - photostouch - 2009-06-04

(2009-06-04, 13:53:04)Mopic napisał(a): Tez mysle, ze dali D w tym wypadku, ale ... jest zawsze mozliwosc, ze bylo to dzialanie z premedytacja. Na zasadzie lekarza, ktory mowi najpierw, ze umrzesz za 6 tygodni i po dwoch dniach kiedy oznajmia, ze wystarczy amputowac obie nogi, przyjmujesz ta wiadomosc z radoscia Icon_cheesygrin
Kto wie czy jakis spec od public relations nie wpadl na taki szatanski pomysl Icon_wink

Sam się zastanawiam kto na takim zamieszaniu może skorzystać i jak...?
Może chcieli odciążyć forum? - ja mam bana do dzisiaj Smile


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - rachwal - 2009-06-04

Dostales bana na forum czy cale folio wywalili?


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - photostouch - 2009-06-04

(2009-06-04, 18:52:58)rachwal napisał(a): Dostales bana na forum czy cale folio wywalili?

Na szczęście tylko forum.
Właśnie przed chwilką admin mnie odblokował, ale musiałem mu wysłać mailem że zgadzam się z regulaminem forum i że następnym razem za bycie zbyt szczerym wywali mnie nie zawsze z forum lub nawet usuną mi konto.

No chyba nie powywalali zdjęć ludziom tylko za zbyt ostry język...?


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - canion - 2009-06-05

jak to nie. często lecą głowy za nachalną krytykę S_S na forum. Niestety obecnie praca dla S_S to jak tasma produkcyjne w fabryce. Zamknąć gębę i zapierd....c, inaczej won.

Sorki za wyrażenie ale inaczej tego nazwać sie nie da.

ps. wczoraj było 95 tys upload photos wiec widać ludzie sie do powyższej zasady zastosowali.Pewnie wkrótce przebiją100 tys. Marnie to widzę. Czyściliby choć baze z gniotów które sie nie sprzedają. powiedzmy fota 5-6 miesiacy bez sprzedaży i do kosza.

Jak piszę zaprawieni w bojach fotografowie, gdyby 2 lata temu nowe fotki sprzedawały sie tak jak teraz (1 dzień sprzedaży i koniec) nikt by sobie stockami głowy nie zawracał .


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - photostouch - 2009-06-05

Tak naprawdę to ilość dodawanych zdjęć spadła o jakieś 10-12 tys tygodniowo.
Myślałem że niektórzy żartowali że powywalają swoje zdjęcia, ale jak patrze to nawet Bichon (stary wyjadacz) ma tylko 9 zdjęć w folio a resztę skasował.
Albo w tej sytuacji Shutterstock się poci jak ten bajzel posprzątać albo zwiną firmę i ogłoszą bankructwo.
w każdym razie sprawa tego podatku na Shutterstock śmierdzi z daleka... tylko komu to na rękę oprócz IRSu?


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - niserin - 2009-06-05

Cytat:Albo w tej sytuacji Shutterstock się poci jak ten bajzel posprzątać albo zwiną firmę i ogłoszą bankructwo.

A przepraszam Ty jesteś z Shutterstocka że masz takie info ? Icon_wink Sorry ale takie coś śmierdzi mi tanią spekulacją i szukaniem sensacji.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - photostouch - 2009-06-05

(2009-06-05, 15:39:22)niserin napisał(a): A przepraszam Ty jesteś z Shutterstocka że masz takie info ? Icon_wink Sorry ale takie coś śmierdzi mi tanią spekulacją i szukaniem sensacji.

Ja nie napisałem że tak jest. To tylko moje domysły. Co wynika zresztą wyraźnie z kontekstu