Stock Board - forum fotografii stockowej
Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 (/watek-podatki-na-shutterstock-wymagany-dokument-w-8.html)



RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - rachwal - 2009-05-28

John O. ladnie pojechal, szanuje go Smile

Cytat:3) If you don't want to deal with this, then leave. We are happy to remove all your images for you. If I continue to read threads on the forum that you will be taking your images elsewhere, I will delete them myself and close your account. I've done it a few times already- I am not kidding about this.



RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - mszumlas - 2009-05-28

Witam, to mój pierwszy post na tym forum. Czy jeśli osoba niepłacąca podatków za zarobki z Shutterstock wypełni już te wszystkie nieszczęsne kwity, to czy jakiś urząd z USA będzie w jakikolwiek sposób informować nasz U. Skarb. ?

Z tego wszystkiego co zrozumiałem to poza płaceniem podatków w Polsce, po wypełnieniu tych wszystkich papierów i zorganizowania tego numeru ITIN i tak będzie mi rząd US zabierać 10% moich dochodów?

Właśnie zacząłem niedawno przygodę z Shutterstock i ręce mi opadły jak się o tym dowiedziałem


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - plrang - 2009-05-28

"szanuje go"

Ta odpowiedz Shutterstock to raczej byla marna odpowiedz jesli chodzi o forme.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - canion - 2009-05-28

dokładnie. w pewnym sensie to jednak klaruje sytuację jaki stosunek ma Shutterstock do fotografów.w skrócie "nie podoba sie? -to wyp.......j"


Nie tak to wszystko wyglądało jeszcze 2-3 lata temu. oj nie tak.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - rachwal - 2009-05-28

(2009-05-28, 15:45:11)plrang napisał(a): "szanuje go"

Ta odpowiedz Shutterstock to raczej byla marna odpowiedz jesli chodzi o forme.

Ale co? Ma sie dac pochlastac? Czy jak? Bo nie rozumiem ... kto ma te podatki zaplacic?

Gdybym ja uslyszal pod adresem mojej firmy tyle publicznych fuckow wystosowalbym identyczny "apel".

Zreszta napisal, ze to nie jest widzimisie Shutterstock tylko prawo nakazuje im to zrobic, a pozostale agencje z siedziba w stanach wczesniej czy pozniej zrobia to samo.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - plrang - 2009-05-28

hehe, wiec moze napluc na swoich chlebodawcow bo sie obudzil i zobaczyl forum.

Zalosna odpowiedz i tak jest komentowana w internecie -> RUDE CEO's answer

A co innego sprawa podatkow a takze co innego sprawa ich wchloniecia przez inne rozwiazania, ktorych widac na razie wcale nie rozwazali jak np zmiana wynagrodzenia, udostepnienie opcji ustalania ceny czy blokady sprzedazy dla Amerykanca albo po wyzszej cenie ( jesli pojawiajaca sie informacja o odliczaniu -30% tylko od klienta z USA jest faktycznie prawdziwa ) itp.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - rachwal - 2009-05-28

No ale to, ze sie bedziemy wk** i tak nic nie zmieni ... Smile


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - canion - 2009-05-28

wiesz. zmienić nie zmieni. ale jeśłi to przejdzie w formie jaką sobie wymyśłił Shutterstock to łatwo dymyślać sie co bedzie dalej. zero podwyżek cen. nie zdziwię sie jeśłi któregoś dnia pomyślą - przeszło 30% ....hmmm. no t o dla równego rachunku ciachnijmy jeszcze wypłaty fotografom . bo co. jedni odejdą przyjdą inni na ich miejsce.

w sumie powstaje niebezpieczny precedens pokazujący że Shutterstock ma za nic fotografów i może robić co mu sie podoba.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Mopic - 2009-05-28

no tak ale co to za odezwa. Jeszcze tytul dal "calm down" a potem pisze, ze wywali ludzi i skasuje im konta.
"calm down or I'm gonna delete your account" Jezeli ma facet dzieci to tylko biedactwom wspolczuje z takim podejsciem Icon_wink


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - canion - 2009-05-28

wogóle to co sie działo ostatnie tyg na Shutterstock to był jeden wielki bałagan. w swietle dzisiejszych odpowiedzi Shutterstock widać ze ich wczesniejsze deklaracje odnośnie zmian w most popular że wszystko tak czysto i wogóle happy to można miedzy bajki włozyć. do dziś rzeczywiście mozna było ufać że żonglerka most popular to były jakies błędy algorytmu czy okres przejściowy. w swietle zdarzeń z ostatnich 24 godz nabieram pewności że to celowe działania mające na celu intensyfikację bieżacych zysków shuttera bez względu na pożniejsze następstwa / czyt. odpływ klientów/. podobnie owe 30% . jak shutter chce odprowadzac ten taxe? niby w naszym imieniu? ciekawe jak , skoro mało kto ma nadany nr ITIN. to raczej wygląda na regulowanie zobowiazań samego shuttera wobec fiskusa kosztem naszych dochodów.