Stock Board - forum fotografii stockowej
[kaczor58] proszę o ocenę i uwagi - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Zdjęcia (https://stock-board.info/forum-zdjecia.html)
+--- Dział: Krytyka (https://stock-board.info/forum-krytyka.html)
+--- Wątek: [kaczor58] proszę o ocenę i uwagi (/watek-kaczor58-prosze-o-ocene-i-uwagi.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43


RE: [kaczor58] proszę o ocenę i uwagi - Tomek De - 2009-08-13

(2009-08-13, 14:59:27)kaczor58 napisał(a): dorobiłem się 5 lamp i to i dobrze i nie.

doskonale Cię rozumiem, miałem podobnie - 5 lamp to zdecydowanie za dużo przy packshotach, moim zdaniem w zależności od setupu (głównie z uwzględnieniem przepalania tła) wystarcza od 2 do 4 lamp - zależy ile idzie na tło - czy jest to klasyczny stół bezcieniowy czy stół otwarty na dużym tle
nie wyważaj otwartych drzwi, skorzystaj z youtube, oprzyj się na jakimś tutorialu i ewentualnie wtedy próbuj go modyfikować obserwując rezultaty

kawa wyszła Ci cienko, głównie ze względu na przepaloną filiżankę, nieapetyczną kawę a konkretnie to co dzieje się na jej brzegach oraz to co napisał Canion (który to już raz zgadzam się z nim w 100%? Icon_wink) - sam dobór naczynia i generalnie sceny, trzeba dużo obserwować co się sprzedaje jak robią to inni i ciągnąć do tych najlepszych

szczerze podziwiam Cię za upór


RE: [kaczor58] proszę o ocenę i uwagi - fotoaloja - 2009-08-14

ta fotka:
[Obrazek: stock-photo-coffee-break-35150266.jpg]

zdecydowanie bardziej mi sie podoba od tej pierwszej kawowej, którą podlinkowałeś

po pierwsze, podoba mi się kontrast pomiędzy tłem a filiżanką
po drugie, światło jest nieco lepsze, ale jak dla mnie jeszcze za mocne i nie za bardzo wydobywa kształty i subtelności porcelany (dlatego spróbowałabym jeszcze pokombinować ze światłem, nie potrafię powiedzieć co trzeba zrobić, może poodsuwać lampy, może rozproszyć parasolką)
ta kawka zdecydowanie jest apetyczniejsza
poprawiłabym kadr zarówno w pierwszej jak i drugiej fotce w taki sposób aby filiżanka była jeszcze bardziej "ważna", duża, może cała się w kadrze mieściła, a jeśli niecała, to tak na zasadzie wypełnienia większości przestrzeni
dobrze robią moim zdaniem przy tego typu fotkach tzw. smaczki w postaci np. kwiatka, listka, ciastka, muszelki
ale oczywiście może wymyślisz coś jeszcze ciekawszego
poza tym myślę sobie, że skoro już kawę zaparzasz, to sfotografuj może również zwykły, najprostszy kadr na białym tle, być może klient właśnie takiej wersji, bez żadnych ozdobników poszukuje
moje kawki (kóre widać na pewno w folio na SS) uważam wyszły całkiem miło i nawet szybko znalazły nabywców (szybko np. na Fotolii w odniesieniu do czasu, jaki minął od ich uploadu oraz często w porównaniu do tego jak niedużo ich wyświetleń "rekomendują" cyferki pod fotkami (wydaje mi się, że tam coś nieprawda się wyświetla, bo był DL już nawet przy 0 wyświetleńIcon_cheesygrin)
te moje wypociny również wydają mi się nieco przepalone, pracuje nad tymSmile

pozdrawiam, miłego kawowania, ja jeszcze mam w planach fotki z tej serii, dam znać o efektachSmile


RE: [kaczor58] proszę o ocenę i uwagi - zbiobi - 2009-08-14

Cześć Fotoaloja, cieszę się że jesteś. Icon_wink

Wojtku. Filiżanka nadal trochę przepalona. Tę fotkę można jeszcze spokojnie trochę ściemnić, najlepiej lokalnie na krzywych w prog. graf.
Ja bym zdjęcie powtórzył z mniejszym światłem od przodu i lekkim doświetleniem od tyłu-by uniknąć szumu w cieniach (bo jak wiem, póki co chyba nie stosujesz noise-korekty).
Poza tym, obiektyw chyba lekko aberruje na spodku...
Pozdrawiam.


RE: [kaczor58] proszę o ocenę i uwagi - leslaw - 2009-08-14

Moje uwagi:
Mocne światło z lewe , dało widoczny ostry cień na pianie przy krawędzi wewnątrz.
Mało czytelna /odblaski/ faktura porcelany , czy czegoś tam.


RE: [kaczor58] proszę o ocenę i uwagi - kaczor58 - 2009-08-14

Przemyślenia w sprawie kawy Icon_biggrin:
1. kawę zakosiłem koledze.... na chwilkę
2. Scena - parametry:
Światło naturalne z okna. Bez lamp i ekranu odbijającego za
kadrem, dla wyrównania oświetlenia ( szkoda że bez ekranu!)
3. rekwizyty - filiżanka standardowa, raczej stary styl
4. kawa Cappuccino: super zrobiona z super pianką. Zanim się poustawiałem pianka siadła i zbrązowiała przy ściankach Icon_sad
5. Nie zauważyłem że jest lekko przekrzywiona ( okularów używam tylko do czytania... może trzeba do okulisty...)
6. kadrowanie - zrobiłem parę standardowych opcji, na chybcika ...Icon_redface
7. tło - blat stołu - ciemny, taki sobie
8. rekwizyty dodatkowe w jednej fotce upchnąłem okulary ( pewnie dlatego nie widziałem że jest krzywoIcon_cool )
9. Wołając z Raw pojechałem z kontrastem i saturacją niezasadnie mocno
( skutkiem, że wcześniejsze ( ogólnie)moje fotki, z reguły miały te elementy za słabo wyciągnięte. Przynajmniej takie były opinie.
Już tak więcej nie zrobię
auuuuu Icon_wink


RE: [kaczor58] proszę o ocenę i uwagi - canion - 2009-08-14

dużó jak na jedno zdjęcie. hehe. Nie martw sie. bedzie lepiej. przejrzyj link który posłałem na priv


RE: [kaczor58] proszę o ocenę i uwagi - kaczor58 - 2009-09-18

Jesienne klimaty:
[Obrazek: 48214761_28439998.jpg]
i
[Obrazek: 48215311_65628475.jpg]
kaczor


RE: [kaczor58] proszę o ocenę i uwagi - canion - 2009-09-18

Bardzo fajne. kolorowo czyli tak jak stocki lubią


RE: [kaczor58] proszę o ocenę i uwagi - ambrozinio - 2009-09-18

Mi się też kolorystyka bardzo podoba.


RE: [kaczor58] proszę o ocenę i uwagi - kaczor58 - 2009-09-18

(2009-09-18, 13:58:50)ambrozinio napisał(a): Mi się też kolorystyka bardzo podoba.

Miałem dwa tygodnie puszkę w naprawie. To pierwsze fotki po przerwie. Próbowałem też nowe jasne szkło Canon 50mm f/1.4 USM.
Może to dzięki niemu takie kolorki wyszły
[Obrazek: 48215291_35254881.jpg]
pozd
w