Stock Board - forum fotografii stockowej
[kaczor58] proszę o ocenę i uwagi - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Zdjęcia (https://stock-board.info/forum-zdjecia.html)
+--- Dział: Krytyka (https://stock-board.info/forum-krytyka.html)
+--- Wątek: [kaczor58] proszę o ocenę i uwagi (/watek-kaczor58-prosze-o-ocene-i-uwagi.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43


RE: [kaczor58] proszę o ocenę i uwagi - canion - 2009-07-23

dokładnie . mając taaaaką modelkę "pod ręką" fotografujesz jakieś koszmarne przedmioty.

kup jeszcze sobie jakąś lapmpkę (580exII) do doświetlania w plenerze. unikniesz przepalonego nieba i do tego bedziesz miał bardzie stockowe kolorki. do lampki od razu jakiś wyzwalacz radiowy żeby odsunąć swiatełko w bok+ softbox "reporterski" na allegro. ta inwestycja zwróci Ci sie bardzo szybko.

a tak wogóle to brawo. pierwsza Twoja fota na której idzie zaczepić stockowe oko.


RE: [kaczor58] proszę o ocenę i uwagi - kaczor58 - 2009-07-23

(2009-07-23, 09:40:50)canion napisał(a): a tak wogóle to brawo. pierwsza Twoja fota na której idzie zaczepić stockowe oko.

Dzięki. Mam "trochę" córek, których za bardzo się nie muszę "wstydzić". Icon_wink
najstarsza Monika ( na fotce), ma bardzo wypełniony czas. Ale na nią mogę od czasu do czasu liczyć. Z czasem Moje folio zpełnią Jej fotki.
Młodsza Kasia jest uparta jak Osioł, ale może w końcu się da namówić. Icon_biggrin

Dzięki za podpowiedzi sprzętowe. Na lampę 580 EX II już uzbierałem.
pozd
w


RE: [kaczor58] proszę o ocenę i uwagi - canion - 2009-07-23

koniecznie dokup do lampki ten softbox reporterki . to sie bardzo przyda w terenie bo z samej lampki bedziesz miał zbyt ostre swiatło. IS tego nie lubi


RE: [kaczor58] proszę o ocenę i uwagi - fotoaloja - 2009-07-27

u mnie lepiej idą obiekty na białym niż fotki ładnych dziewczyn z pleneru....


RE: [kaczor58] proszę o ocenę i uwagi - kaczor58 - 2009-07-27

(2009-07-27, 09:20:37)fotoaloja napisał(a): u mnie lepiej idą obiekty na białym niż fotki ładnych dziewczyn z pleneru....

...bo Twoje fotki na białym tle mają "To COŚ", a moje fotki sporadycznie zaczynają mieć jako taki poziom.
w


RE: [kaczor58] proszę o ocenę i uwagi - fotoaloja - 2009-07-27

e tam, schlebiasz mi, a nie sądzę, żeby w moich było więcej tego czegoś, nie mam takiego wrażenia
raczej fotki plenerowe mam słabe
pozdrawiamSmile

p.s.
oczywiście też jestem za tym, aby wysyłać również ludzi na stocki. nie było moim celem zniechęcenie Cię do tego, a jedynie napisałam jak jest w moim przypadku


RE: [kaczor58] proszę o ocenę i uwagi - canion - 2009-07-27

kaczor. ze zdjęciami ludzi wogóle lekko nie jest obecnie. zdjecie zdecydowanie musi mieć "to coś" . zwyczajny portret nawet pięknej dziewczyny nie wystarczy. zdjecie powinno przedstawiać jakąś czynność/akcje. zobacz pf najlepszych stockerów. na zdjęciu zawsze coś sie dzieje, nie są to poprostu statyczne portrety .

i tu dochodzimy do największego top secret stockowej fotografii. do psychologicznej bariery jaką trzeba przekroczyć. nie każdy potrafi przestawić sie na ten tryb fotografowania. wbrew pozorom nie tak łatwo ambicje schowac do kieszeni i zamiast pieknej dziewczyny w plenerze fotografować tą samą piękną dziewczynę jak robi sałatkę w kuchni ubrana po domowemu co jest o niebo trudniejsze i logistycznie i fotograficznie. / z tą sałatką to tylko przykład ale wiecie w czym rzecz/ . o ile udane zdjecia z pleneru dają fun i nam i modelce i w sumie są dość łatwe do zrobienia, o tyle te kuchenne wymagają sporo przygotowań, ale w odróznieniu od tych pierwszych ... poprostu przynoszą kasę. tylko frajdy w tym niewiele . aby przekroczyć te granicę trzeba być naprawde zaje....tym organizatorem i niezłym biznesmenem /także poprawnym fotografem ale to już w dalszej kolejności/. jak trudna to sprawa świadczy fakt że tak zbudować stockowy biznes potrawiła nieliczna grupka osób. w sumie może z 10-ciu fotografów + jeszcze kilku którzy poprostu są znakomitymi/profesjonalnymi fotografami i w ich przypadku to wystarcza.

i nie ma zmiłuj . to własnie Ci stockerzy bedą odcinali coraz wiekszy kawałek tortu. i jak w każdym biznesie tak i tu: 20% z ogółu fotografów bedzie zgarniało 80% kasy. zresztą w sumie to chyba ta równowaga została osiągnieta w 2008 roku i niewiele sie zmienia. łatwo to zauważyć na przykładzie SS. ludzie tyrają jak wół budując pf a zarobek ustabilizował sie na jakimśtam poziomie i ani drgnie. bo i jak ma drgnąć skoro skubią z tych 20% okruszków?


RE: [kaczor58] proszę o ocenę i uwagi - canion - 2009-07-27

sorki za ten przydługawy post. toż to jakiś felieton prawie powstał. hehe. c.d.n.


RE: [kaczor58] proszę o ocenę i uwagi - zbiobi - 2009-07-27

(2009-07-23, 10:31:03)kaczor58 napisał(a): Dzięki. Mam "trochę" córek, których za bardzo się nie muszę "wstydzić". Icon_wink
najstarsza Monika ( na fotce), ma bardzo wypełniony czas. Ale na nią mogę od czasu do czasu liczyć. Z czasem Moje folio zpełnią Jej fotki.
Młodsza Kasia jest uparta jak Osioł, ale może w końcu się da namówić. Icon_biggrin

Dzięki za podpowiedzi sprzętowe. Na lampę 580 EX II już uzbierałem.
pozd
w
No faktycznie, piękna modelka...Icon_redface Congratulation!
Icon_wink
No i udanych sesji życzę! Icon_razz
Ps. Dlaczego ja nie mam córek..? Icon_cry


RE: [kaczor58] proszę o ocenę i uwagi - kaczor58 - 2009-07-30

ISO 400 i szumy.
Zaryzykowałem (czytając kiedyś w jakimś wątku SB) co udaje się przecisnąć do Stocków jeśli chodzi o ISO.
Miałem takiego starego motylka - ISO 400 i zdjęcie dość zaszumione, ale przeszło.
Zresztą wszystkie motyle mi przyjęli na SS( pozostałe już ISO 100), a na przykład na Dreamstime ani jednego:
[Obrazek: stock-photo-butterfly-34330018.jpg]

ten już ISO 100. Zrobiony jeszcze rok temu C 350D:
[Obrazek: stock-photo-butterfly-34330021.jpg]
pozd
wojtek