Stock Board - forum fotografii stockowej
Czy jest sens robić takie glamury? - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Czy jest sens robić takie glamury? (/watek-czy-jest-sens-robic-takie-glamury.html)



Czy jest sens robić takie glamury? - Alicja - 2009-01-13

[attachment=154]

Dzisiaj odrzucili łaskawie bo po tygodniu oczekiwania tą fotke ..powodem jest logo na pierścionku ( czego nie zauważyłam) i artefakty krórych nie moge znaleść Smile Prawdą jest że buzia modelki jest wygładzona zmiękczona itd ...
Napisali abym zatuszowała logo poprawiła ogólnie fotke i wysłała jeszcze raz ...
i tu się zaczyna problem ..logo ok nie widze żadnego problemu ..ale co po za tym mam poprawić to nie wiem ..?
Prosze napiszcie co można w niej poprawić ? bo może w ogóle nie ma sensu jej powtórnie wstawiać ..może lepiejh zrobić poprostu nową , inną ? Smile


RE: Czy jest sens robić takie glamury? - hadrian - 2009-01-13

Przede wszystkim to wygląda na to ze sie nie synchronizujesz z migawka do końca kup lepsze radio/lampy/zwiększ czas naświetlania.


RE: Czy jest sens robić takie glamury? - Jerzy - 2009-01-13

Na moim monitorze (skalibrowanym) widzę mocny cień po prawej. Ogólnie czernie są smoliste, "zabite" inaczej, czarne placki. Może o to chodzi agencji ?


RE: Czy jest sens robić takie glamury? - Alicja - 2009-01-13

Wydawało mnie się do tej pory że mam dobre lampy i fotocele też chyba ok .
To raczej taka moja stylizacja na okładke płyty winylowej Smile
Mozliwe ..zrobie tą fotke poprostu jeszcze raz ... tak raczej bez przeginania Smile
Jerzy masz racje ..dodałam w Rawach dużo czerni ..zależało mi na takim głębokim kontraście ..wygląda na to że przgiełam Smile


RE: Czy jest sens robić takie glamury? - gbh007 - 2009-01-13

IS to jest taki mały złośliwiec w akceptacji zdjęć. Dla nich mocniejsza saturacja jest już artefaktem Icon_wink trzeba bardzo uważać z obróbką żeby nie wywalili.


RE: Czy jest sens robić takie glamury? - pershing - 2009-01-13

Dokładnie jest tak jak pisze gbh007. Bywają złośliwi i uierdliwi wręcz, artefakty i szumy widzą prawie zawsze nawet jak ich nie ma. Faktem jest, że z obóbką trzeba bardzo uważać. Czasami masz koncepcje, robisz fotke w jakieś tonacji np. przewaga fioletu, albo wręcz stosujesz filtry kolorowe efektowe a oni Ci piszą że zły balans bieli. Czasami mam wrażenie że niektórzy (bo oczywiście nie wszyscy) inspektiorzy to teoretycy, którzy nie wiele mają pojącia o współczensej fotografii.. Ale dość psioczenia bo znowu jakiś szpieg z IS przeczyta tego posta i będę miał przechlapane, a ostatnio muszę przyznać (co bardzo mnie zresztą dziwi), że przyjmują prawie wszystko i rośnie mi procent akceptacji.


RE: Czy jest sens robić takie glamury? - Alicja - 2009-01-13

Dopiero zaczełam ..przyjeli mnie pod koniec grudnia ..wysłałam im 13 fotek ...minęło 2 tygodnie a moje portfolio liczy 6 zdjęć ...bardzo długo każda fotka czeka na akceptacje ..odrzucili mi 4 zdjęcia ..reszta wisi i czeka Smile
Chyba narazie odpuszcze sobie moje wizje artystyczne i zaczne klepać isolate Smile


RE: Czy jest sens robić takie glamury? - lukaszfus - 2009-01-15

zbyt mocny kontrast, jak poprzednicy pisali - brak detali w czerni