Stock Board - forum fotografii stockowej
PayPal - system płatności - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Ogólnie o stock photography (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-stock-photography.html)
+--- Wątek: PayPal - system płatności (/watek-paypal-system-platnosci.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: PayPal - system płatności - Ariene - 2014-02-08

A sprawdź w umowie z użytkownikiem Icon_wink Na dole strony po zalogowaniu. Tabelki na dole umowy.
Temat jest najbardziej bolesny w przypadku własnego stocka (symbio). Pozostałe agencje w większości mają umowę z PP.


RE: PayPal - system płatności - borzywoj - 2014-09-18

Czy ktoś z Was otrzymał maila od PayPala o tytule "We need more information about your account"?
Pochodzi z adresu support@no-reply.com - piszą coś o uzupełnieniu danych i że mam kliknąć i pobrać formularz, wypełnić i gdzieś tam kliknąć to się im to wyśle.
Przeszukałem internet i ludzie pisali (posty z 2011 roku), że tą informacje dostali na maila i po zalogowaniu na konto pp też wyskakiwało im to info. Ja dostałem tylko maila a konto działa chyba normalnie... A jak ma się to u Was?


RE: PayPal - system płatności - hmc - 2014-09-18

Ja otrzymałem. Chcą skan dowodu tożsamości i jakichś rachunków wystawionych na te same dane.


RE: PayPal - system płatności - rpd - 2014-09-18

po przekroczeniu obrotu na koncie ( chyba 2k $ ) żądają dodatkowych dokumentów, to takie zabezpieczenie przed praniem "brudnych pieniedzy" - może o to im chodzi ?


RE: PayPal - system płatności - borzywoj - 2014-09-18

Heh - nie wiem czy faktycznie do mnie paypal napisał - bo firefox ostrzega mnie przed wejściem na tą stronę (zostały zgłoszone oszustwa) - muszę chyba do supportu napisać. Dzięki za odpowiedzi.


RE: PayPal - system płatności - GregorK - 2014-09-18

mail powinien być z takiego adresu jeśli już: no-reply@paypal.com

każda inna domena to próba wyłudzenia danych i dostępu do konta.


RE: PayPal - system płatności - borzywoj - 2014-09-18

hehe tak jest - dodatkowo mail jest napisany po angielsku a przecież, od paypala przychodzą po polsku i dodatkowo nie był on napisany tekstem tylko jest to obrazek - także uważajcie (uważajmy) w co klikacie!


RE: PayPal - system płatności - borzywoj - 2014-09-19

lol - dostałem odpowiedź po hiszpańsku Smile

w zgłoszeniu było zaznaczone, że mail pochodzi z Polski i jest po polsku a ktoś odpisał po hiszpańsku - ogólnie tak - to była próba kradzieży danych.
Maila przesłałem na specjalny adres paypala, pod którym zajmują się takimi sprawami.


RE: PayPal - system płatności - ajt - 2014-09-19

Dałeś spamerom znać, że czytasz maile, więc Twój adres zostanie w ich bazach oznaczony jako cenniejszy Smile
A co do Paypala, to owszem, zdaża im się informować mailowo, że coś tam trzeba uzupełnić w danych, ale wtedy trzeba przyjąć zasadę: żadnych klików w linki (chyba że jesteśmy w 100% pewni - znamy adres, który pojawia się po ustawieniu strzałki na linku, czyli ten, na który w rzeczywistości wejdziemy, a nie wyświetlany w mailu, że żaden znak nie został w nim podmieniony na podobny itp). Po prostu lepiej zalogować się na stronie Paypala jak zwykle i jeśli rzeczywiście czegoś od nas chcą, pojawi się stosowna informacja. Od razu po zalogowaniu, albo np. wtedy, gdy wykonanie jakiejś czynności okaże się niemożliwe bez uzupełnienia czegoś tam itp.


RE: PayPal - system płatności - fotoaloja - 2014-12-07

mam potwierdzić kartę kredytową z powodu przekroczenia limitu i próbuję to zrobić już któryś raz z z kolei i wciąż system nie działa i przepraszają ze tę niedogodność
zaraz mnie coś tyrafi
czy z tego powodu (przekroczonego limitu) nie wpływają pieniążki np. z SS?