Stock Board - forum fotografii stockowej
PayPal - system płatności - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Ogólnie o stock photography (https://stock-board.info/forum-ogolnie-o-stock-photography.html)
+--- Wątek: PayPal - system płatności (/watek-paypal-system-platnosci.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


PayPal - system płatności - rachwal - 2007-11-06

PayPal, czyli chyba najlepszy sposob na wyplate pieniedzy ze stockow :

Załóż konto w PayPal

Troche podstawowych informacji :

Cytat:PayPal jest to światowy system internetowy, który umożliwia nam transfer pieniędzy między ludźmi na całym świecie. PayPal został założony w roku 1998 przez Petera Thiela i Maxa Levchina. Zaraz zdobył wielką popularność dzięki dobrej kampanii reklamowej oraz funkcjonalności konta. Od połowy 2002 roku właścicielem systemu jest eBay. W kwietniu 2005 roku system ten posiadał już ponad 63 miliony kont. PayPal w Polsce jest dostępny od czerwca 2005 roku, ale dopiero od października 2006 roku mamy polską wersję językową oraz wszystkie funkcje przelewu pieniędzy. System jest bardzo prosty w obsłudze i to jest jego główną zaletą (zaraz po uniwersalności). Zapis jest bardzo prosty i nie sprawi nikomu problemu, trwa to tylko kilka minut, nie trzeba nic podpisywać, wysyłać listów itp. Wszystkie operacje na koncie robi się za pomocą Internetu.

Info na wiki :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Paypal

W razie pytan, zapraszam do dyskusji.


RE: PayPal - system płatności - west73 - 2007-11-06

Czy za pomocą Paypala mogę wypłacić sobie pieniądzę na fizyczne konto np w PKO... nigdzie tego nie znalazłem Smile


RE: PayPal - system płatności - rachwal - 2007-11-06

No pewnie!

Sciezka wyklikania :
Moje Konto > Wyplac > Wypłata środków na rachunek bankowy

Czas przetwarzania : Banki w Polsce 5–7 dni roboczych

Oplaty :
- Bezpłatnie przy kwocie co najmniej 500,00 PLN
- 5,00 PLN przy kwocie 499,99 PLN lub mniejszej

Konto podajesz w postaci numeru IBAN ( 28 znaków bez spacji, na przykład PL25106010282276727214385741).


RE: PayPal - system płatności - sergiej - 2007-11-08

A mnie przysłali z Shutterstock jakiś e-mail o transferze kasy na PP.
Ale na PP nie mają żadnej informacji o tymIcon_sad.


RE: PayPal - system płatności - rachwal - 2007-11-08

Za kilka dni (1/2) dotrze na konto ... Nie boj zaby.
Oni tez, mam wrazenie, najpierw wysylaja e-mail, a potem kase Icon_wink

Czekaj na e-mail z PayPala ... powiadomia Cie o przelewie.


RE: PayPal - system płatności - sergiej - 2007-11-08

rachwal napisał(a):Czekaj na e-mail z PayPala ... powiadomia Cie o przelewie.

No właśnie czekam już 10 dniIcon_frown, a propos: gdzie to prześlą i na jakie konto ?


RE: PayPal - system płatności - rachwal - 2007-11-08

hmmm ... to za dlugo IMO. Przesylaja kase na PayPal - na adres e-mail jaki sie rejestrowales czyli login name w PayPal (upraszczajac!). A co potem z ta kaska zrobisz to juz inna sprawa ... Z PayPal mozesz wyplacic na rachunek bankowy, opisalem to juz powyzej ...

Powinienes dostac e-mail z przelewem i potwierdzic na stronie PayPal taki przelew (zaakceptowac).


RE: PayPal - system płatności - fotek - 2007-11-08

sergiej napisał(a):No właśnie czekam już 10 dniIcon_frown, a propos: gdzie to prześlą i na jakie konto ?
Jeżeli czekasz na kase z Shutter, to wygląda to tak:
1. Na początku miesiaca wysyłają Ci emaila ze nalezna kwotę w wysokosci $xxx wyśla w terminie do 15-go kolejnego miesiaca.
2. Sama kasa zostaje wysłana w róznych terminach, czasami jest to 7 dni, a czasami 14

EDIT: najdłużej czekałem do 8-go na kase z SS.

3. System paypal powiadomi Cie emailem, który podałes w profilu, czyli na Twoje konto paypal-owe


RE: PayPal - system płatności - sergiej - 2007-11-08

Dzięki za pomoc !
Problem chyba w tym, że przed e-mailem o przesłaniu kasy z SS, nie miałem konta na PP, więc nie miałem co potwierdzić. A poza tym gdzieś mi wcięło wczoraj (chyba robal) całą pocztęIcon_cry.
No i pewnie teraz kicha ?


RE: PayPal - system płatności - rachwal - 2007-11-08

Nie no, jak nie podales adresu paypal to operacja sie nie powidzie i pewnie kasa im wroci, wiec raczej przejdzie na nastepny miesiac.

Ja bym napisal do ich supportu.

Stara poczata raczej nie bedzie potrzebna, przelewy zaakceptowane/oczekujace sa widoczne na glownej stronie PayPala z linkiem akceptujacym/odrzucajacym.