Stock Board - forum fotografii stockowej
Jak długo czekaliście na pierwszy DL? - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Jak długo czekaliście na pierwszy DL? (/watek-jak-dlugo-czekaliscie-na-pierwszy-dl.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7


Jak długo czekaliście na pierwszy DL? - Gubcio - 2008-12-17

Witam wszystkich .....
Tak się zastanawiam dokładnie tydzień temu zacząłem przesyłać zdjęcia do iStockphoto ... nie ukrywam jestem nowicjuszem na stokach ... narazie wrzuciłem pierwsze 15 zdjęć prawie wszystkie przyjeli około 85% akceptacji ... odrzucili tylko 2 zdjęcia (jedno wrzuciłem przez pomyłke a drugie odrzucili z uwagą, iż ich zdaniem jest troche zbyt ciemne ale proponują żeby wrzucić go jeszcze raz - troche dziwne po co odrzucali jesli chcą żeby je wrzucić jeszcze raz - no ale nie o tym tu mowa).... ale narazie nie mam żadnych DL .. i tak się zastanawiam jak to wyglądało u WAS ... czy po tygodniu powinienem się niepokoić ... czy to raczej normalka..... Icon_neutral

Pozdrawiam


RE: Jak długo czekaliście na pierwszy DL? - monster666 - 2008-12-17

Ja czekałem chyba z dwa miesiące na pierwszy DL, później jakoś poszło, więc nie masz co się martwić. Po tygodniu patrz raczej na liczbę viewsów, czy w ogóle kotoś się tymi zdjęciami interesuje. W końcu jakiś DL wpadnie.


RE: Jak długo czekaliście na pierwszy DL? - craft08 - 2008-12-17

Gubcio to normalne, poczatki sa trudne. Trzeba czasu, zeby zdjecia Ci sie wypromowaly, zalezy czy jestes tez Exlusivcem pozatym nie ukrywam, ze konkurencja jest coraz wieksza wiec trudno o sprzedaz zdjec


RE: Jak długo czekaliście na pierwszy DL? - Gubcio - 2008-12-17

troche mnie uspokoiliście .. zresztą jak wrzucałem pierwsze zdjęcia to myślełem że potrzeba kilka miesięcy żeby zaczeło się coś kręcić .... a teraz mnie to trochę zaczeło deprymować .... pozatym wczoraj zaakceptowali kolejne 2 zdjęcia .. dziś ich szukam sortując po wieku i nie ma .. poprostu ich nie ma ... więc zastanawiam sie czy oni coś nie mieszaja... no ale może jestem niesprawiedliwy .... może to przypadek


RE: Jak długo czekaliście na pierwszy DL? - Michał - 2008-12-17

Poczekaj aż zostaną zindeksowane. Na pewno pojawią się lada dzień, jeśli nie lada chwila Smile


RE: Jak długo czekaliście na pierwszy DL? - Gregi - 2008-12-17

Ja pierwszą sprzedaż miałem drugiego dnia po ukazaniu się zdjęć w portfolio, jednak od tego czasu wiele się zmieniło. Przybyło wiele zdjęć, zmiany w algorytmie wyszukiwarki itp. ale nie przejmuj się, wysyłaj zdjęcia, powiększaj portfolio, a i DL się posypią, czego Ci życzę.


RE: Jak długo czekaliście na pierwszy DL? - ajt - 2008-12-17

A to, że proponują by wrzucić jeszcze raz, nalezy rozumieć tak, że możesz ponownie wysłać, jeśli skorygujesz to co wypisali podając powód odrzucenia.


RE: Jak długo czekaliście na pierwszy DL? - rachwal - 2008-12-17

(2008-12-17, 12:56:50)craft08 napisał(a): Gubcio to normalne, poczatki sa trudne. Trzeba czasu, zeby zdjecia Ci sie wypromowaly, zalezy czy jestes tez Exlusivcem pozatym nie ukrywam, ze konkurencja jest coraz wieksza wiec trudno o sprzedaz zdjec

EX'em z ZEREM DL'ow byc nie mozna ... Icon_cool


RE: Jak długo czekaliście na pierwszy DL? - Gubcio - 2008-12-17

Dzięki za info. Tylko nadal mnie niepokoi ze zdjęcia które zaakceptowali w nocy nadal nie są widziane w wyszukiwarce. Poprzednio wdzialem je prawie od razu.


RE: Jak długo czekaliście na pierwszy DL? - gonzo - 2008-12-17

To normalne. U mnie często są widoczne dopiero po 2 dniach od akceptu.
A czasem bywa tak, że niektóre znikają i znów po jakimś czasie się pojawiają.

Myślę, że to kwesta synchronizacji serwerów na których są zdjęcia...