Stock Board - forum fotografii stockowej
Fotografia żywności - stylizacja - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Ogólnotematycznie (https://stock-board.info/forum-ogolnotematycznie.html)
+--- Dział: Jak fotografować (https://stock-board.info/forum-jak-fotografowac.html)
+--- Wątek: Fotografia żywności - stylizacja (/watek-fotografia-zywnosci-stylizacja.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20


RE: Fotografia żywności - stylizacja - tomas24 - 2008-12-11

Nie uważam tak do końca, żeby trzeba było byc smakoszem. Znać zagadnienie, tak, ale najważniejsze jest wiedzieć co z czym można i dekoracja. Mam kolege który robi dobre zdjęcia żywności, ale nie zna tematu i z tego co wiem, jego foty się nie sprzedają.
Jest pewien kanon, ale tak jak wszystko inne, da się to opanować, wszystko powoli.
Np. nieporozumieniem jest robienie zdjęcia gorącego mięsa (wyglądającego na gorące) na sałacie, czy dla ubarwienia kololu, kładzenie cytryny obok wołowiny.
Są pewne triki kulinarno-fotograficzne, bo często trzeba pokazywać, nieco inny obraz np. nie pokażesz sałatki taką jaką jesz bo jest całkowicie wymieszana z majonezem i nie widać składników, dlatego robisz sałatkę bez majonezu u na samą górę możesz- choć nie musisz - zrobić kleksa-rozetkę z majonezu.
Jak mówiłem temat - rzeka. Aczkolwiek, jak się ma chęci, to napewno się uda.
Służę pomocą.
Pershing - jeśli myślisz poważnie, tak na serio chcesz podejść do tego - co ma także praktyczne efekty uboczne - bo można to potem zjeść ze smakiem - to daj mi nać na prov lub mail - jestem w stanie naprawdę ułatwić Ci życie i prace. Byłbym zdolny napisać w ciągu 1-2tygodni taki szybki kanon potraw, dekoracji etc.


RE: Fotografia żywności - stylizacja - rlat - 2008-12-11

(2008-12-11, 21:31:33)tomas24 napisał(a): Nie uważam tak do końca, żeby trzeba było byc smakoszem. Znać zagadnienie, tak, ale najważniejsze jest wiedzieć co z czym można i dekoracja. Mam kolege który robi dobre zdjęcia żywności, ale nie zna tematu i z tego co wiem, jego foty się nie sprzedają.
Jest pewien kanon, ale tak jak wszystko inne, da się to opanować, wszystko powoli.
Np. nieporozumieniem jest robienie zdjęcia gorącego mięsa (wyglądającego na gorące) na sałacie, czy dla ubarwienia kololu, kładzenie cytryny obok wołowiny.
Są pewne triki kulinarno-fotograficzne, bo często trzeba pokazywać, nieco inny obraz np. nie pokażesz sałatki taką jaką jesz bo jest całkowicie wymieszana z majonezem i nie widać składników, dlatego robisz sałatkę bez majonezu u na samą górę możesz- choć nie musisz - zrobić kleksa-rozetkę z majonezu.
Jak mówiłem temat - rzeka. Aczkolwiek, jak się ma chęci, to napewno się uda.
Służę pomocą.
Pershing - jeśli myślisz poważnie, tak na serio chcesz podejść do tego - co ma także praktyczne efekty uboczne - bo można to potem zjeść ze smakiem - to daj mi nać na prov lub mail - jestem w stanie naprawdę ułatwić Ci życie i prace. Byłbym zdolny napisać w ciągu 1-2tygodni taki szybki kanon potraw, dekoracji etc.

Hej, czemu na priv. Jest nas tu na forum więcej zainteresowanych tematem Icon_wink
Jeśli zechcesz się podzielić wiedzą to z przyjemnością skorzystamy.


RE: Fotografia żywności - stylizacja - tomas24 - 2008-12-11

Kolego rlat - oczywiście nie ma problemu, podzielę się tym co wiem, z każdym zainteresowanym, nie widzę problemu. Nie wiedziałem, że jest więcej chętnych, a nie chcę zagracać forum, moimi wypocinami, które ktoś może uznać za cienkie lub bezsensowne.

Zachęcam do odwiedzenia mojego autorskiego serwisu kulinarnego, który prowadzę od ponad 3 lat. TYLKO PROSZĘ nie oceniajcie zdjęć które tam są, bo zrobiłem je kupe czasu temu kompaktem FUJI, nie ma tam ani jednego zdjęcia zrobionego lustrzanką, więc jakość, kadry etc są żałosne.
Wszsytko inne można komentować hehe

4 Smaki - serwis kulinarny


RE: Fotografia żywności - stylizacja - robgr85 - 2008-12-12

(2008-12-11, 21:31:33)tomas24 napisał(a): Pershing - jeśli myślisz poważnie, tak na serio chcesz podejść do tego - co ma także praktyczne efekty uboczne - bo można to potem zjeść ze smakiem - to daj mi nać na prov lub mail - jestem w stanie naprawdę ułatwić Ci życie i prace. Byłbym zdolny napisać w ciągu 1-2tygodni taki szybki kanon potraw, dekoracji etc.

Jeśli coś takiego napiszesz, to myślę że warto wrzucić to w sieć, na pewno więcej osób chętnie by to przeczytało (ja obecnie nie planuję fotografować żywności, ale nigdy do końca nie wiadomo co z czasem będzie potrzebne - może za jakiś czas będę szukał właśnie takich materiałów).

Pozdrawiam,
Robert


RE: Fotografia żywności - stylizacja - hyzop - 2008-12-12

(2008-12-11, 18:30:32)mrowek napisał(a): trzeba być pasjonatem takiej dziedziny fotografii Smile jak i każdej innej Smile zacznij od tego co lubisz jeść i jak chcesz aby było podane.

Może byś ją gdzieś wrzucił w celach naukowych


RE: Fotografia żywności - stylizacja - Evva - 2009-01-04

(2008-12-12, 02:06:48)robgr85 napisał(a):
(2008-12-11, 21:31:33)tomas24 napisał(a): ... Byłbym zdolny napisać w ciągu 1-2tygodni taki szybki kanon potraw, dekoracji etc.

Jeśli coś takiego napiszesz, to myślę że warto wrzucić to w sieć, na pewno więcej osób chętnie by to przeczytało (ja obecnie nie planuję fotografować żywności, ale nigdy do końca nie wiadomo co z czasem będzie potrzebne - może za jakiś czas będę szukał właśnie takich materiałów).

Pozdrawiam,
Robert
Zdecydowanie takie coś by mi się baardzo przydało i to nie tylko na potrzeby stock'ów. Jak już napiszesz coś takiego prosze daj znać.


RE: Fotografia żywności - stylizacja - fit - 2009-01-13

(2009-01-04, 17:55:04)Evva napisał(a):
(2008-12-12, 02:06:48)robgr85 napisał(a):
(2008-12-11, 21:31:33)tomas24 napisał(a): ... Byłbym zdolny napisać w ciągu 1-2tygodni taki szybki kanon potraw, dekoracji etc.

Jeśli coś takiego napiszesz, to myślę że warto wrzucić to w sieć, na pewno więcej osób chętnie by to przeczytało (ja obecnie nie planuję fotografować żywności, ale nigdy do końca nie wiadomo co z czasem będzie potrzebne - może za jakiś czas będę szukał właśnie takich materiałów).

Pozdrawiam,
Robert
Zdecydowanie takie coś by mi się baardzo przydało i to nie tylko na potrzeby stock'ów. Jak już napiszesz coś takiego prosze daj znać.

i ja również proszę o info gdzie można takie informacje znaleźć Icon_wink

przy okazji witam się Smile, to mój pierwszy post , choć przekopałam juz sporą część tego forum nie mijając żadnego posta Smile
dziękuję - bo już wiele informacji przyswoiłam dzięki Wam


RE: Fotografia żywności - stylizacja - rachwal - 2009-01-13

(2009-01-13, 00:25:38)fit napisał(a): to mój pierwszy post , choć przekopałam juz sporą część tego forum nie mijając żadnego posta Smile

"Wzorowy obywatel" Smile


RE: Fotografia żywności - stylizacja - Alicja - 2009-01-13

A czy nie jest najprostszym sposobem inspirować się książkami kulinarnymi ?


RE: Fotografia żywności - stylizacja - rlat - 2009-01-13

(2009-01-13, 18:05:23)Alicja napisał(a): A czy nie jest najprostszym sposobem inspirować się książkami kulinarnymi ?

Można książkami Smile

Ja osobiście lubię zaglądać tam

http://www.kwestiasmaku.com/galeria_potraw/zdjecia_potraw.html

http://whiteplate.blogspot.com/2008/08/van-hooten-i-czekoladowe-magdalenki.html