Stock Board - forum fotografii stockowej
Opisywanie zdjęć = udręka? - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: Fotolia (https://stock-board.info/forum-fotolia.html)
+--- Wątek: Opisywanie zdjęć = udręka? (/watek-opisywanie-zdjec-udreka.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Opisywanie zdjęć = udręka? - PeterStock - 2011-02-18

Nie można po prostu wejść prawym klik na zdjęcie->właściwości->podsumowanie->uzupełnić tylko pola tytuł i słowa kluczowe i po kłopocie? Smile


RE: Opisywanie zdjęć = udręka? - 122 - 2011-02-18

(2011-02-18, 09:57:22)PeterStock napisał(a): Nie można po prostu wejść prawym klik na zdjęcie->właściwości->podsumowanie->uzupełnić tylko pola tytuł i słowa kluczowe i po kłopocie? Smile

Zrób tak !
Wyślij do banków i odpowiesz wtedy sobie sam.


RE: Opisywanie zdjęć = udręka? - cranium84 - 2011-05-19

Hmmm mam pytanie w jakim języku opisujecie zdjęcia? Zauwazylem coś ciekawego ....choć moze tylko ja jakiś zacofany i sie nie orientuje .... Icon_razz wpisałem sobie fraze w pl fotolii graduation cap pojawiło sie 181 wyników to samo zrobiłem w en fotolii i pojawiło sie 3648....na ru fotolii 3613 no i mnie to zastanowiło ....do tej pory opisywałem w Angielskim ... ale wychodzi na to ze np. dla ludzi z PL moje pliki nie są widoczne Smile Nie czaje czaczy.


RE: Opisywanie zdjęć = udręka? - Rumpelstiltskin - 2011-05-19

Interesujący eksperyment Icon_wink
... ciekawe jaki wynik dałby "Szczebrzeszyn"?


RE: Opisywanie zdjęć = udręka? - Crazy_Cat - 2011-05-25

(2011-05-19, 19:44:18)cranium84 napisał(a): Hmmm mam pytanie w jakim języku opisujecie zdjęcia?

Pytałem w tej sprawie u nich ostatnio. Okazuje się, że nie wszystkie frazy są już tłumaczone i tak np. opisałem w angielskim "rzeszow", a w Polsce wyszukiwarka nie widzi tego słowa. Icon_sad Za to widzi w DE i w GB...


RE: Opisywanie zdjęć = udręka? - mathom - 2011-05-26

Tak na marginesie - używam ostatnio zajebistego dodatku do FF - Picniche. Masakrycznie skraca czas dodawania zdjęć do Fotolia i Dreamstime - sam zaznacza checkboxy i przenosi keywordsy.


RE: Opisywanie zdjęć = udręka? - edi - 2011-05-26

na ile to jest sprawdzone i bezpieczne w uzytkowaniu [hasla itd.] ?


RE: Opisywanie zdjęć = udręka? - Wuja - 2011-05-26

tu jest watek na ten temat :

http://stock-board.info/the-picniche-toolbar-t-1499.html

sam jestem ciekaw jak z tym dodatkiem


RE: Opisywanie zdjęć = udręka? - TSpider - 2012-03-08

U mnie przy opisywaniu plików na Fotolię z Firefoxem ver.10.0.2 występuje taki błąd:
"Error: unsafeWindow.document.getElementById(basePriceField.id).onchange is not a function"
oraz nie zaznacza automatycznie pola wyboru: "Click here to accept the conditions of the contract"

hmm mam do opisania około 2k zdjęć o różnej tematyce ... ma ktoś jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić?


RE: Opisywanie zdjęć = udręka? - Claudia - 2012-03-08

(2012-03-08, 05:57:06)TSpider napisał(a): U mnie przy opisywaniu plików na Fotolię z Firefoxem ver.10.0.2 występuje taki błąd:
"Error: unsafeWindow.document.getElementById(basePriceField.id).onchange is not a function"
oraz nie zaznacza automatycznie pola wyboru: "Click here to accept the conditions of the contract"

hmm mam do opisania około 2k zdjęć o różnej tematyce ... ma ktoś jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić?


Ja też mam error przy opisywaniu zdjęć.
Ja przez cały czas robiłam wszystko "na piechotę" tj. wgrywałam i opisywałam po kolei. I trwało to wieczność. A jeszcze inne banki do tego doszły, więc mam mało zdjęć wszędzie bo to mrówcza praca byłaIcon_wink Aż mój mąż zobaczył że tak dłubie te zdjęcia i pokazał mi sposób. Pewnie wszyscy tak robiąSmile Przy postprodukcji zdjęcia w szopie wprowadzasz opis zdjęcia, czyli informacje: tytuł, opis, autor i słowa kluczowe. I potem ładujesz na stocki i te dane się uzupełniają same. Tylko trzeba wybrać kategorie i 'włala' gotowe. Wiem, że Ameryki nie odkryłam, ale dopiero tydzień temu to zastosowałam pierwszy raz i żałuje, że tak późno.