Stock Board - forum fotografii stockowej
Opisywanie zdjęć = udręka? - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: Fotolia (https://stock-board.info/forum-fotolia.html)
+--- Wątek: Opisywanie zdjęć = udręka? (/watek-opisywanie-zdjec-udreka.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8


RE: Opisywanie zdjęć = udręka? - pershing - 2008-10-29

Robiłem mały eksperyment z tą ważnością słów kluczowych. ktoś też już o tym pisał. Zmieniłem kolejność słów w 10 zdjęciach jakiś miesiac temu. Na pierwszych pięciu miejscach dałem sława najbardziej "chodliwe". I co po miesiacu nie ma żadnej różnicy ani w dl ani w view, więc niewarto sobie tym zaprzątać głowę.


RE: Opisywanie zdjęć = udręka? - ajt - 2008-10-29

Poza tym ja na ten przykład w każdym zdjęciu w IPTC mam słowa kluczowe ustawione właśnie według ważności - zawsze jako pierwsze wpisuję te, które mi się na początku nasuwają jako najważniejsze. Uznałem to za oczywiste. Na każdy stock leci to samo, więc nie bardzo rozumiem konieczność ustawiania na Fotolii kolejności - ona juz jest taka jak ma być Smile


RE: Opisywanie zdjęć = udręka? - pershing - 2008-10-29

Nie wiem ajt, ja też robię tak jak Ty, a mimo wszystko na Fotolii i Dreamstime słowa ustawiają się same w porządku alfabetycznym. Tylko w Shutterstock i IS jest tak kolejność jaką wpiszesz.


RE: Opisywanie zdjęć = udręka? - ajt - 2008-10-29

Przed chwilą specjalnie posłałem jedno zdjęcie przez ftp. Po wejściu do edycji mam w lewym polu słowa kluczowe dokładnie w takiej kolejności, w jakiej były w pliku. Klikam na "Add" i wszystko przeskoczyło na prawą stronę z zachowaniem kolejności, więc nie mam pojęcia, skąt te różne zachowania. Spróbuję jeszcze wysłać coś nie przez ftp.

Edit: flash też ok, a na wysyłanie jednego pliku formularzem na razie mi wolnych zdjęć zabrakło Smile

Na Dreamstime natomiast zawsze ustawiają się alfabetycznie, po edycji również, więc tam widocznie tak ma być i już Smile


RE: Opisywanie zdjęć = udręka? - Evva - 2009-01-01

A ja mam problem z kategoriami. Właśnie opisuje pierwsze zdjęcia i nijak mi to nie pasuje.
Musze wybierac dwie kategorie?


RE: Opisywanie zdjęć = udręka? - rachwal - 2009-01-01

Nie, wystarczy jedna. Warto zobaczyc w jakich kategoriach sa zdjecia o podobnej tematyce jak nasze, to sporo ulatwi bo faktycznie wybor kategorii na Fotolia to wyzwanie dla poczatkujacego ...


RE: Opisywanie zdjęć = udręka? - mamut9 - 2009-01-02

(2009-01-01, 11:05:04)rachwal napisał(a): Nie, wystarczy jedna. Warto zobaczyc w jakich kategoriach sa zdjecia o podobnej tematyce jak nasze, to sporo ulatwi bo faktycznie wybor kategorii na Fotolia to wyzwanie dla poczatkujacego ...
Z mojego skromnego doświadczenia wrzuciłem na Fotolie kilka zdjęć - kilka odrzucono z komentarze, przesłanym e-mailem -że takiego typu zdjęć maja dużo i nie są nimi zainteresowani.kilka z powodów technicznych - bez sprecyzowania.
Ale z jednym było tak;
zdjecie przedstawia -aaa wkleje tu link ..
[Obrazek: wroclawchoinkakwadrat1cp4.th.jpg]
Po pierwszym czytaniu e-mail 31.12
Nasz Zespół Edytorów otrzymał obraz, jednakże plik 11131567 christmas tree in Wroclaw / breslau czeka nadal na zatwierdzenie, z powodu jednego lub kilku z poniższych problemów:


* informacja jest za mało precyzyjna
* informacja jest niekompletna
* informacja indeksacyjna nie odpowiada wysłanemu zdjęciu
* błąd (literówka)



Będziemy wdzięczni, jeśli poprawisz lub uzupełnisz tę informację na stronie Edycji obrazów. Uprzejmie informujemy, że zmiany można wprowadzić w ciągu następnych kilku dni, po upływie wskazanego czasu, obraz zostanie usunięty z Twojego konta.


poprawiłem 1.01.2009 i wyslałem

dzisiaj dostałem e-maila:

Witamy,

Kilkakrotnie przypominaliśmy Ci o jednym z poniższych problemów dotyczących obrazu 11131567 :


* Edycja słów kluczowych lub indeksakcji

* Brak zgody lub niepoprawna zgoda



Niestety problem nie został rozwiązany, w związku z tym Zespół Edytorów podjął decyzję o odrzuceniu pliku. Uprzejmie informujemy, że przeglądamy bardzo często i ewentualnie zamykamy konta, które powodują nadmierne problemy z kwestiami związanymi ze słowami kluczowymi lub zezwoleniami.


Pozdrawiamy,

Twój Zespół Fotolia

i co ja mam o tym sadzić?Icon_eekIcon_eekIcon_eek
Prosze o podpowiedzi - bo ja nie bardzo rozumiem o jakie zgody chodzi w wypadku tego zdjecia?Icon_rolleyes
Słów kluczowych użyłem takich
choinka , rynek, Wrocław
Ratusz, plac, noc, Boże Narodzenie Nowy Rok , swięta
a tytuł zdjęcia zmieniłem na Widok na wrocławski Rausz z choinka z Placu Solnego -
no naprawde nie kumam...
No i co mam zrobić - przesłać jeszcze raz - czy tak mozna?


RE: Opisywanie zdjęć = udręka? - hadrian - 2009-01-02

Żyć dalej, szansa na to ze to zdjęcie zostanie hitem sprzedaży jest raczej nie wielka - swoje piec minut miało by 2 miesiące temu. A reszta to takie straszenie...

ps. Na napisanie tego posta i przepychanki z nimi straciłeś tyle czasu ze zrobił byś 3 inne foty.. Smile


RE: Opisywanie zdjęć = udręka? - pershing - 2009-01-02

Piszesz o tytule i słowach kluczowych, a dodałeś opis, zakwalifikowałeś do kategorii, no i jeszcze jedno, nie wiem jak jest z j.polskim u nich, ale czasami tłumaczenie słów z polskiego na anglielski daje niezłe jaja. Ja na Twoim miejscu mimo, że Fotolia jest po polsku zdjęcia opisywałbym po angielsku a słowa kluczowe to już obowiązkowo.


RE: Opisywanie zdjęć = udręka? - mamut9 - 2009-01-03

pershing - zakwalifikowałem do kategorii i dodałem opis, a i w wysłanym pliku słowa kluczowe były zarówno po polsku jak i angielsku.
Takie miałem wrażenie jakby kogoś tam mucha w nos ugryzła.
Będę pisał je tylko po angielskuIcon_mrgreen

hadrian - masz rację, można byłoby zrobić i trzy zdjęcia, ale to boksowanie się z nimi to też nauka - inaczej nie będę wiedział o co chodzi w opisywaniu zdjęć do stocków.
Boże Narodzenie już za 12 miesięcy tak ,że w październiku można je będzie wystawić do stocku.
Straszenie mnie za to mega wkurza.Icon_redfaceIcon_evil
Albo zrób i już, a nie ble,ble,ble

Dzięki za odpowiedzi Icon_mrgreen