Stock Board - forum fotografii stockowej
Usuwanie zdjęć z innych agencji - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: iStockPhoto (https://stock-board.info/forum-istockphoto.html)
+--- Wątek: Usuwanie zdjęć z innych agencji (/watek-usuwanie-zdjec-z-innych-agencji.html)

Strony: 1 2


Usuwanie zdjęć z innych agencji - Damian - 2008-10-25

Witam

Czy mam jakiś okres czasu na usunięcie zdjęć z innych agencji po przystąpieniu do programu wyłącznościowego na IS, czy też przystępując, wcześniej trzeba je wszystkie usunąć i dopiero składać podanie?

Tak sobie myślę że głupio by było usunąć fotki złożyć podanie i np. zostać odrzuconym, heh i co wtedy ponownie wgrywać


RE: Usuwanie fotek z innych agencji - pershing - 2008-10-25

Przystępując do programu EX musisz mieć wszedzie czyste konta tj. żadnej agencxji nie mieć zdjęć do sprzedaży na licencji RF


RE: Usuwanie fotek z innych agencji - Damian - 2008-10-25

(2008-10-25, 23:43:35)pershing napisał(a): Przystępując do programu EX musisz mieć wszedzie czyste konta tj. żadnej agencxji nie mieć zdjęć do sprzedaży na licencji RF

Dzięki za szybką odpowiedź.

Czyli będzie problem bo z tego co tu czytałem np. nie można usunąć od razu wszystkich na Dreamstime a jak jest z pozostałymi to jeszcze nie wiem.
Kurcze a nie można do nich po prostu napisać aby usuneli konto, kiedyś tak zrobiłem z Crestock i było po kłopocie przynajmniej u nich.


RE: Usuwanie fotek z innych agencji - Tomek De - 2008-10-26

Cytat:Tak sobie myślę że głupio by było usunąć fotki złożyć podanie i np. zostać odrzuconym, heh i co wtedy ponownie wgrywać

a czy w ogóle może się tak zdarzyć? zasady są jasne; narzucają określone wymagania - jeśli je spełniasz rozpatrzą Cię pozytywnie - przynajmniej ja tak do tego podchodziłem, najpierw pousuwałem wszystko a potem złożyłem aplikację - na Shutterstock nie musisz kasować zdjęć - wystarczy że zrobisz opt out w panelu i fotki nie będą dostępne, w Dreamstime usuwałem na piechotę - tak samo jak na Fotolii - trochę to upierdliwe, ale innej opcji nie znalazłem


RE: Usuwanie zdjęć z innych agencji - Damian - 2008-10-26

Ok wszystko jasne.
Szkoda tylko że na Dreamstime musi upłynąć 6 miesięcy od ostatniego zaakceptowanej pracy aby skasować wszystkie fotki, to sobie wymyślili. A czy zamiast kasować na piechotę zdjęcia np. z Fotoli nie lepiej jest wysłać im prośbę o skasowanie konta, no chyba że chciałeś zachować na wszelki wypadek konto na przyszłość.

Tak na marginesie Tomek De zadowolony ze swojej decyzji jesteś?


RE: Usuwanie zdjęć z innych agencji - Tomek De - 2008-10-27

tak, jestem zadowolony bo w moim przypadku przed przejściem dominował Shutterstock - w którym denerwowała mnie konieczność ciągłego dokarmiania go nowymi zdjęciami - Fotolia to był jakiś margines którego nie brałem nawet pod uwagę - a Dreamstime - pomimo takiej sobie - nawet niezłej sprzedaży - ze swoimi karencjami nie był zachęcający do dodawania nowych zdjęć i ciągłego przedłużania okresu 6 miesięcy - czyli uzależniania się (czyt. udupienia) na jednym stocku na tak długi okres czasu


RE: Usuwanie zdjęć z innych agencji - Wuja - 2010-02-07

Myśle nad EX na IS. Moze macie jakies sposoby na szybkie usuniecie albo zablokowanie zdjec na 123RF, DT, FT, Alamy, BS? Mój angielski jest cieńki może ktoś ma gotową prośbe o usuniecie zdjęć z tych stoków i ich stron partnerskich? Pomożecie?


RE: Usuwanie zdjęć z innych agencji - KAPA - 2010-02-08

co najmniej pół roku na Alamy, na Dreamstime podobnie, 123RF i Fotolia możesz usunąć fotki natychmiast.


RE: Usuwanie zdjęć z innych agencji - majszter - 2010-02-08

Wuja,
No i jeszcze pół roku trzeba czekać na usunięcie zdjęć z DepositPhotos.


RE: Usuwanie zdjęć z innych agencji - rachwal - 2010-02-08

No to ma nad czym myśleć pół roku i do tego czasu na pewno jakieś listy powstaną Smile