Stock Board - forum fotografii stockowej
Stół bezcieniowy własnej roboty - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Sprzęt (https://stock-board.info/forum-sprzet.html)
+--- Dział: Wyposażenie studia (https://stock-board.info/forum-wyposazenie-studia.html)
+--- Wątek: Stół bezcieniowy własnej roboty (/watek-stol-bezcieniowy-wlasnej-roboty.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE: Stół bezcieniowy własnej roboty - klawod - 2009-08-18

Zrobione Smile niestety zaleta płyty hips obróciła się przeciwko niej i jest aż nazbyt elastyczna. Jak na stole położy się 10 kilo to płyta ściąga elementy i składa się trochę do środka. Właśnie, jak Twój stół ma z udźwigiem?


RE: Stół bezcieniowy własnej roboty - Tomek De - 2009-08-19

nigdy nie robiłem mu testów wytrzymałościowych, próbuję sobie przypomnieć co najcięższego na nim stawiałem ale nie pamiętam nic szczególnego ... generalnie jest to bardzo sztywne, płyta jest dosyć gruba 2 lub 3 mm, naprężona, dodatkowo umieszczona jest w prowadnicach (widać to na fotce którą załączyłem), w których dociska się ją śrubami. Bardzo ciężko byłoby ją załamać, myślę ze 10kg nie dałoby rady, ale głowy nie dam


RE: Stół bezcieniowy własnej roboty - klawod - 2009-08-20

Dzięki wielkie za pomoc, stół gotowy, pierwsze foty na nim robione wkrótce jak nefy powywołuje. Do rzeczy ważących mniej niż 5 kg jest świetny.


RE: Stół bezcieniowy własnej roboty - arturm - 2009-10-31

Witam. Widze ze wiekszosc z Was juz posiada stoly....teraz kolej na mnieIcon_wink
Znalazlem cos takiego na allegro:
http://allegro.pl/item799452027_wyprzedaz_profesjonalny_stol_bezcieniowy_120x50cm.html
Cena mysle ze moze byc. Co o tym sadzicie?
A tak poza tym to wpadl mi jeszcze jeden pomysl, co sadzicie o wykorzystaniu konstrukcji po starym rozkladanym krzesle turystycznym? Dokupic pleksi, zamontowac i po sprawie, a skadanie i rozkladanie to poezja mozna powiedziecSmile


RE: Stół bezcieniowy własnej roboty - Sejmika - 2009-10-31

ten Fomei Big Table -100 kosztuje na serio prawie 2 tysiace zeta? Icon_cheesygrin


RE: Stół bezcieniowy własnej roboty - kaczor58 - 2009-10-31

(2009-10-31, 13:58:00)arturm napisał(a): A tak poza tym to wpadl mi jeszcze jeden pomysl, co sadzicie o wykorzystaniu konstrukcji po starym rozkladanym krzesle turystycznym? Dokupic pleksi, zamontowac i po sprawie, a skadanie i rozkladanie to poezja mozna powiedziecSmile
Kiedyś chodziła mi po głowie składana suszarka do bielizny.... Icon_biggrin
... ale za późno na to wpadłem
w


RE: Stół bezcieniowy własnej roboty - arturm - 2009-11-01

Tez wczoraj na to wpadlem, jak szukalem starych krzeselek w piwnicy...natrafilem na suszarkeSmile....to jest idealny material na stelarz, no i przede wszystkim skladany.
Zastanawiam sie tylko nad jednym, gdybym robil zdjecia jakichs przedmiotow o sporej dlugosci (wystaja na szerokosc poza szerokosc stelarza, ale oczywiscie mieszcza sie na pleksiSmile ) to czy oswietlenie spod spodu nie sprawi ze na zdjeciu beda widoczne cienie (zarysy itp) stelarza pod pleksi?


RE: Stół bezcieniowy własnej roboty - Kenzo - 2009-11-01

Ja swój stół zrobiłem standardowo z rurek PCV. Co do pomysłu z krzesłem turystycznym to chyba za małe.


RE: Stół bezcieniowy własnej roboty - arturm - 2009-11-01

Ale ta suszareczka jest calkiem OK moim zdaniem. Wystarczy wymontowac jedno boczne "skrzydlo" a drugie usztywniac (z czym raczej nie bedzie problemu). Mocowanie pleksi mozna klipsami u gory i na dole, a ewentualnie jeszcze cos pomyslec nad usztywnieniem zeby sie na rogach nie zawijala, co tez chyba nie bedzie zbytnim problemem. Czekam jeszcze na jakies opinie dotyczace tego co napisalem w przedostatnim poscie.


RE: Stół bezcieniowy własnej roboty - Wuja - 2009-11-15

klawod jakiej grubosci HIPSa uzywales do swojego stołu? Jestem na etapie modernizacji swojego i zastanawiam sie nad HIPS. Mam też metrowej szerokosci stół i chciałbym żeby był w stanie utrzymać 5kg. Może masz jeszcze jakies sugestie wynikające z doświadczenia własnej konstrukcji?