Stock Board - forum fotografii stockowej
Tu narzekamy na Fotolię - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: Fotolia (https://stock-board.info/forum-fotolia.html)
+--- Wątek: Tu narzekamy na Fotolię (/watek-tu-narzekamy-na-fotolie.html)



RE: Tu narzekamy na Fotolię - macherstudio - 2026-03-19

Misje ADOBE - zero obecnych
Zwrot PP - zero zwróconych


RE: Tu narzekamy na Fotolię - krzjag - 2026-03-19

(2026-03-19, 12:34:30)celafon napisał(a): Ooo, mam i jaIcon_cheesygrin
też dostałem ze dwa tygodnie temu


RE: Tu narzekamy na Fotolię - ranforest - 2026-03-19

U mnie 17marca zawitał zwrot, spodziewałem się większego zadość uczynienia, za te lata skubania moich zarobków. Ale spoko, lepsze to niż nic.


RE: Tu narzekamy na Fotolię - BLADE - 2026-04-20

adobe stock jest prymitywny, wrzuciłem 40 filmów AI i wszystkie odrzucili, powód:
"W trakcie recenzji stwierdzono, że praca zawiera elementy chronione prawem autorskim, zatem nie może zostać przyjęta do kolekcji. Elementy chronione prawem autorskim mogą występować na obrazie lub w jego opisie, tytule lub słowach kluczowych."

podejrzewam że chodzi o głos ludzki wygenerowany przez AI, ale o tym nie wspomnieli...
To prawda że odrzucają każde video AI z głosem?
Pliki AI muszą być wysyłane bez głosu?

Trochę szkoda wykasowywać głos bo już nie będzie kontekstu tylko samo mielenie buzią.


RE: Tu narzekamy na Fotolię - BLADE - 2026-04-23

wysłałem ponowie trochę filmów AI z klinga i heygen, tym razem bez dźwięku i w oryginalnej niepowiększonej rozdzielczości, wszytko odrzucili, tym razem z powodu problemów technicznych których mi osobiście trudno dostrzec, no ale może gdzieś tam jakaś kropka się zawieruszyła na filmie.., a co mnie najbardziej wkurzyło - że cześć nie przyjęli tylko dlatego że ponoć mają już podobne filmy w kolekcji - i to jest ich powód odrzucenia. Mam ich gdzieś! Idę spróbować sił na pond5


RE: Tu narzekamy na Fotolię - simpson33 - 2026-04-23

Adobe nie chce żadnych prac AI które nie mają wartości dodanej w postprodukcji (jakiś dodatkowy przekaz w postaci dodanej grafiki, animacji). Odrzucają z byle powodu wszystko jak leci, czy to wideo czy obrazki.


RE: Tu narzekamy na Fotolię - BLADE - 2026-04-23

Najlepiej niech zamkną możliwość wysyłania już czegokolwiek.

Po tym jak odrzucili mi prawie wszystkie filmy to ich nie lubię Icon_cheesygrin. Parę tych co przyjęli usunąłem sam.
Rozumiem argument, że może być jakaś techniczna wada, ale że mają już coś podobnego to kpina, poza tym sprawdziłem - wcale nie mają na tyle podobnych filmów żeby odrzucać (sporo się różnią)