Stock Board - forum fotografii stockowej
Wyzwalacz radiowy lamp studyjnych - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Sprzęt (https://stock-board.info/forum-sprzet.html)
+--- Dział: Wyposażenie studia (https://stock-board.info/forum-wyposazenie-studia.html)
+--- Wątek: Wyzwalacz radiowy lamp studyjnych (/watek-wyzwalacz-radiowy-lamp-studyjnych.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Wyzwalacz radiowy lamp studyjnych - tomas24 - 2008-09-18

Chwila, chwila, teraz, to już napewno mam namieszane. Powiedzmy, nadajnik na aparacie, jeden odbiornik na lampie a fotocele na reszcie (pozostałych 2-lampach) ok. tylko jak te fotocele wyzwolić? Na sankach w aparacie mam radiowy nadajnik, w lampie radiowy odbiornik, tak... a fotocele chodzą na światło podczerwone-podczerwień czy tak? To jak je wyzwolić, coś przecież musi nadawać-wysyłać to światło czyż nie?


RE: Wyzwalacz radiowy lamp studyjnych - fotek - 2008-09-18

(2008-09-18, 13:26:19)tomas24 napisał(a): To jak je wyzwolić, coś przecież musi nadawać-wysyłać to światło czyż nie?
Ło jezu... ta lampa, która ma odbiornik, fotocele widza błysk tej lampy


RE: Wyzwalacz radiowy lamp studyjnych - tomas24 - 2008-09-18

ah jo, no przecież, zapomniałem na śmierć, że fotocele wyzwalane są światłem błyskowym, sorry,

ps. Fotek, nie denerwuj się tak, bo zmarszczek dostaniesz Smile


RE: Wyzwalacz radiowy lamp studyjnych - fotek - 2008-09-18

(2008-09-18, 16:28:20)tomas24 napisał(a): ps. Fotek, nie denerwuj się tak, bo zmarszczek dostaniesz Smile

Spoko, mam ich już tyle, ze jedna wiecej nie zaszkodzi


RE: Wyzwalacz radiowy lamp studyjnych - DarekK2 - 2008-09-19

(2008-09-18, 13:16:41)fotek napisał(a):
(2008-09-18, 12:26:03)mimart napisał(a): Oooo w takim układzie potrzebny jest jeden nadajnik i kilka ( tyle ile lamp) odbiorników.

W warunkach czysto studyjnych jeden odbiornik i reszta na fotocelach w zupełnosci wystarczy - w kazdym razie ja nie miałem nigdy w takich warunkach problemu.

Z tym jest różnie. Pokój pomalowany na ciemnoszary mat (ściany po tapecie natryskowej - porowate), czarna wykładzina i czarne tło. Dwie lampy ustawione równolegle obok siebie. Pierwsza wyzwalana radiowo, druga przez fotocelę i nie działa. Muszę drugą ustawić tak aby była w bezpośrednim błysku pierwszej lampy.


RE: Wyzwalacz radiowy lamp studyjnych - mimart - 2008-09-19

DarekK2 - aż się prosi by zrobić regulowaną fotocelę, znaczy regulowaną wrażliwość na różnice światło zastane - błysk Icon_lol .


RE: Wyzwalacz radiowy lamp studyjnych - fotek - 2008-09-19

(2008-09-19, 19:20:18)mimart napisał(a): DarekK2 - aż się prosi by zrobić regulowaną fotocelę, znaczy regulowaną wrażliwość na różnice światło zastane - błysk Icon_lol .

Hehe, może to nic nie dac, jeżeli docierająca do fotoceli ilosc światła z lampy-nadajnika, jest mniejsza niż światło zastane w tym miejscu Smile A opisywane przypadki mniej wiecej do tego mogą sie sprowadzać


RE: Wyzwalacz radiowy lamp studyjnych - Tomek De - 2008-09-19

no tak ale w przypadku który opisał DarekK2 raczej stawiałbym na kiepskie/uszkodzone fotocele - bo jeśli już ktoś pofatygował się o ciemnoszary mat na ścianach czerń na podłodze i tle to nie wierzę żeby nie dał rady zaciemnić pomieszczenia
osobiście poza żarówkami JH6800 nie spotkałem się jeszcze w warunkach zbliżonych do studyjnych o niezadziałanie cel przy udziale światła zastanego w rozsądnej ilości - co innego przypadek opisywany przez fotka
quantuumy serii S które testowałem wyzwalały się bez problemu przy zastanym świetle 120W + to co dają piloty, dwie lampy równolegle do siebie, jedna ok. 45 stopni tyłem - wszelkie możliwe kombinacje sprawdzały się na 100%
natomiast z JH6800 których używałem do przepalania tła gdy nie chciały wyzwalać używałem tych cel w kostkach które na kablu synchro można podprowadzić bliżej źródła światła - to z pewnością tańsze (choć mniej komfortowe w obsłudze) rozwiązanie niż mnożenie odbiorników radiowych - zwłaszcza tych markowych - no i mniej promieniowania Icon_biggrin


RE: Wyzwalacz radiowy lamp studyjnych - DarekK2 - 2008-09-20

Przypadek, który opisywałem to całkowicie zaciemnione studio, brak światła zastanego. Lampy wyposażone w czasze (błysk tylko do przodu), ustawione obok siebie na środku pokoju - skrajne ustawienie.
Przetestuję to jeszcze raz dokładnie, ( ewentualnie z białym tłem lub jakąś jasną płaszczyzną odbijającą na suficie).


RE: Wyzwalacz radiowy lamp studyjnych - mimart - 2008-09-21

(2008-09-19, 20:58:27)fotek napisał(a):
(2008-09-19, 19:20:18)mimart napisał(a): DarekK2 - aż się prosi by zrobić regulowaną fotocelę, znaczy regulowaną wrażliwość na różnice światło zastane - błysk Icon_lol .

Hehe, może to nic nie dac, jeżeli docierająca do fotoceli ilosc światła z lampy-nadajnika, jest mniejsza niż światło zastane w tym miejscu Smile A opisywane przypadki mniej wiecej do tego mogą sie sprowadzać

No troszkę mnie zirytowałeś. Światło to nie tylko to co widać !!
Myślę że nie muszę tego tłumaczyć.