Stock Board - forum fotografii stockowej
Zmiana cennika na Fotolia od marca - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: Fotolia (https://stock-board.info/forum-fotolia.html)
+--- Wątek: Zmiana cennika na Fotolia od marca (/watek-zmiana-cennika-na-fotolia-od-marca.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25


RE: Zmiana cennika na Fotolia od marca - Picmax - 2014-08-06

Czasem mądre słowa warto poczytać.
Tu się całkowicie zgadzam z przedmówcą.
Jedna szprotka niewiele może zdziałać, ale cała ławica wieloryba wystraszy......Smile


RE: Zmiana cennika na Fotolia od marca - fotorince - 2014-08-06

(2014-08-06, 13:28:06)fotek napisał(a): Tlumaczenie że klient z DPC, który nie znajdzie tam fot pójdzie na Shutterstock i kupi za OD czy SOD jest mocno naciagane... bo dlaczego nie pójdzie na FT, czy inny serwis?

Bo i nie chodzi o to Sławku by poszedł z DPC na SS....wręcz odwrotnie,chodzi o to żeby klienci nie uciekli nam z Shutterstock na DPC bo tam 10 razy taniej.


RE: Zmiana cennika na Fotolia od marca - GregorK - 2014-08-06

gdyby shutter wprowadził wyłaczność, to wiele stoków by mocno straciło.
Tomek ma rację, problem w tym, że postawa taka nawet 100 ludków z PF rzędu 2-5k fot nic nie zmieni.
Tu musieliby zaatakować Ci z największymi portfoliami, dać jasno do zrozumienia, że nie chcemy takich cen. Zresztą, już dali bo jest możliwość wyboru.


RE: Zmiana cennika na Fotolia od marca - fotek - 2014-08-06

(2014-08-06, 13:34:32)GregorK napisał(a): Tu musieliby zaatakować Ci z największymi portfoliami, dać jasno do zrozumienia, że nie chcemy takich cen. Zresztą, już dali bo jest możliwość wyboru.

O ile wiem, to Ci najwieksi wlaśnie tak robią Smile


RE: Zmiana cennika na Fotolia od marca - fotorince - 2014-08-06

Ależ Grzesiu Ci najwięksi już to zrobili.
Nie będę przytaczał nicków bo nie jestem do tego upoważniony ale jednego sam znasz-domyśl się.
To MY,właśnie MY SAMI,ci z mniejszymi portfoliami robimy kręcią robotę...niestety sami sobie.

Edit: Sławek mnie uprzedził Smile


RE: Zmiana cennika na Fotolia od marca - GregorK - 2014-08-06

Sytuacja może być jeszcze taka, że Ci najwięksi wynegocjują sobie stawki indywidualnie, a cała reszta tak jak my będziemy tylko się oblizywać.

Stoki się nie skończą, kończy się opłacalność i $$ dla tych mniejszych.
Moim zdaniem to zmierza w kierunku dużych fabryk, takich które mają PF rzędu 50-100tys. fot, te się utrzymają.

Polityka cenowa jest taka, żeby było tanio, jak najtaniej, bo tylko cena dziś przyciąga uwagę klienta. Więc stoki szukają, kosztem nas dostawców i będą drenować tak długo aż wycisną wszystko, ale sądzę, że to jeszcze długo, bo dostawców coraz więcej.

Przecież napisałem, że to zrobili ...


RE: Zmiana cennika na Fotolia od marca - niolox - 2014-09-04

Sprzedałem dzisiaj fotkę za 3.17 Abonament XL ma ktoś pomysł jakim cudem taka kwota ?


RE: Zmiana cennika na Fotolia od marca - ambrozinio - 2014-09-05

Nie wnikaj bo Ci zabiorą! Icon_cheesygrin

Dollar Photo Club Smile Mi wczoraj poszło za 1,3 w abonamencie M Smile


RE: Zmiana cennika na Fotolia od marca - niolox - 2014-09-05

Mi na fotolii to się generalnie częściej za kredyty sprzedaje niż w abonamencie. Całkiem odwrotnie niż na SS. Jeszcze by się mogło sprzedawać w takich ilościach jak na Shutterstock to w ogóle bym był szczęścliwy.


RE: Zmiana cennika na Fotolia od marca - alzajac - 2015-03-04

Nie wiem czy ktoś zauważył, ale teraz minimalna cena za licencję X to 30 kredytów a na drugim poziomie wzrosła możliwość ustawienia do 60 Icon_wink