Stock Board - forum fotografii stockowej
Przywitaj się na forum! - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Pozostałe (https://stock-board.info/forum-pozostale.html)
+--- Dział: Administracja (https://stock-board.info/forum-administracja.html)
+--- Wątek: Przywitaj się na forum! (/watek-przywitaj-sie-na-forum.html)



RE: Przywitaj się na forum! - monoimposm - 2014-05-01

Dokładnie jak wyżej. Da się wyżyć bez problemu, tylko trzeba przez trzy lata pracować nad powiększaniem portfolio 16 godzin na dobę 7 dni w tygodniu i po trzech latach możesz z tego wyżyć, jednak musisz liczyć się z tym, że musisz wydawać tylko na artykuły pierwszej potrzeby. Niestety nie wiadomo, czy rynek fotografii stockowej za 3 lata jeszcze będzie istniał. Ale myślę, że i tak warto. W końcu istnieje cień szansy, że za jakieś trzy lata będziesz osiągać zarobki zbliżone nawet do minimalnego wynagrodzenia pracując na dwa etaty jako fotograf stockowy. I chyba o to chodzi, no nie? Zatem do dzieła i się nie poddawaj!


RE: Przywitaj się na forum! - Esdras - 2014-05-01

E tam ja po roku przekroczyłem minimalną pracując moze 8 do 10h tygodniowo, na sesje nie wydaje nic bo badziew ( teksturki i tym podobne szmaty deski ) fotografuje i naturę.


RE: Przywitaj się na forum! - monoimposm - 2014-05-01

(2014-05-01, 19:38:30)Esdras napisał(a): E tam ja po roku przekroczyłem minimalną pracując moze 8 do 10h tygodniowo, na sesje nie wydaje nic bo badziew ( teksturki i tym podobne szmaty deski ) fotografuje i naturę.

Nie pomagasz chronić branży przed konkurencją.


RE: Przywitaj się na forum! - SHaiith - 2014-05-01

Zacytuje klasyka.
Żeby żyć z fotografii trzeba żyć fotografią. Nie odwrotnie.
Da się spokojnie wyżyć z fotografii i nie trzeba się zaharowywać. Trzeba mieć troszkę talentu (tego chyba trzeba mieć najmniej), systematycznie pracować, oraz co najważniejsze to naleźć swoją niszę i wyspecjalizować się w niej, po czym zapełnić ją na rynku. W takim tylko przypadku można nawiązać stałą więź z klientem, który tylko czeka na twoje prace, a nie tylko je wyszukuje wśród tysięcy innych. Generalnie stoki to rewelacyjna możliwość sprzedaży swoich prac na całym świecie. Tylko to nie dla każdego. To praca, która polega na szacowaniu i inwestowaniu, bez gwarancji zysku. Ja na początku podszedłem do tego aby zmierzyć się z wysoką jakością zdjęć, co pozwoliło mi to zwiększyć jakość swoich prac. Polecam każdemu takie podejście.


RE: Przywitaj się na forum! - alzajac - 2014-05-01

(2014-05-01, 22:24:52)SHaiith napisał(a): Zacytuje klasyka.
Żeby żyć z fotografii trzeba żyć fotografią. Nie odwrotnie.
Da się spokojnie wyżyć z fotografii i nie trzeba się zaharowywać. Trzeba mieć troszkę talentu (tego chyba trzeba mieć najmniej), systematycznie pracować, oraz co najważniejsze to naleźć swoją niszę i wyspecjalizować się w niej, po czym zapełnić ją na rynku. W takim tylko przypadku można nawiązać stałą więź z klientem, który tylko czeka na twoje prace, a nie tylko je wyszukuje wśród tysięcy innych. Generalnie stoki to rewelacyjna możliwość sprzedaży swoich prac na całym świecie. Tylko to nie dla każdego. To praca, która polega na szacowaniu i inwestowaniu, bez gwarancji zysku. Ja na początku podszedłem do tego aby zmierzyć się z wysoką jakością zdjęć, co pozwoliło mi to zwiększyć jakość swoich prac. Polecam każdemu takie podejście.

Amen Smile


RE: Przywitaj się na forum! - canion1 - 2014-05-02

Tyle ze to przepis dla bywalcow. Dla świeżynek juz jest za późno


RE: Przywitaj się na forum! - Esdras - 2014-05-02

Może głupio napiszę... Ale liczba milionerów i miliarderów co roku sie zwiększa niby każda branża jest nasycona, każda luka wypełniona ale oni o tym nie wiedzą i jakoś zarabiają ten pierwszy milion!!! To dla czego skazujesz kogoś z góry na porażkę ???


RE: Przywitaj się na forum! - canion1 - 2014-05-02

Trzysta tysięcy new upload nie daje zadnych szans.


RE: Przywitaj się na forum! - alzajac - 2014-05-02

Canion po prostu redukuje konkurencję Icon_wink


RE: Przywitaj się na forum! - kreatorex - 2014-05-02

Nic nie jest za późno, świat potrzebuje zdjęć jak chleba Icon_wink wystarczy robić dwa trzy razy lepsze zdjęcia i grafiki niż te 300 000 gniotów. Ważny jest talent, pomysły i praca. Dodam ze uczenie się fotografii na stokach trochę opóźnia zyski Smile, lepiej mieć już dobry warsztat ale też to motywuje. Można trzepać tysiące desek i szmatek i wyjść na swoje a można robić dobre zdjęcia i robić kokosy niekoniecznie spędzać po 12 godzin dziennie...powtarzam kolejny raz robota łatwa lekka i przyjemna przynajmniej dla mnie Smile.