Stock Board - forum fotografii stockowej
Czy Alamy przyjmuje zdjęcia typu Editorial? - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Image Bank - Stock (https://stock-board.info/forum-image-bank-stock.html)
+--- Dział: Alamy (https://stock-board.info/forum-alamy.html)
+--- Wątek: Czy Alamy przyjmuje zdjęcia typu Editorial? (/watek-czy-alamy-przyjmuje-zdjecia-typu-editorial.html)

Strony: 1 2 3 4


RE: Czy Alamy przyjmuje zdjęcia typu Editorial? - Taki Szlachcic - 2012-05-04

[Konto tego uzytkownika o szlacheckim nazwisku zostalo usuniete.]


RE: Czy Alamy przyjmuje zdjęcia typu Editorial? - ambrozinio - 2012-05-07

Taak Smile Też dostałem takie info. Trzeba coś wrzucić na próbę.


RE: Czy Alamy przyjmuje zdjęcia typu Editorial? - Claudia - 2012-05-07

Ja tez dostałam i super, że takie coś wprowadziliSmile


RE: Czy Alamy przyjmuje zdjęcia typu Editorial? - Studioflara - 2012-08-11

Pomocy! Wrzuciłam wczoraj parę zdjęć przez "Upload news images " Od razu się pojawiły i to jest fajne. Z automatu są RM. To mi się mniej spodobało. I tu pytania:

-Jeśli coś jest na RM to to oznacza dla mnie tyle co jest na wyłączność, tak? Nie mogę tego sprzedawać w innym miejscu, żeby dwie osoby przypadkiem nie kupiły w różnych miejscach zdjęcia na ten sam czas i lokalizację. Zgadza się?

-Teraz druga sprawa: prowadzę studio graficzne i jeśli jakiś artysta zechce żebym mu zrobiła plakat z jego zdjęciem, które sprzedaję na Alamy jako RM, to nie mogę od tak sobie użyć swojego własnego zdjęcia? czy mogę je np. jakoś zablokować na miesiąc, żeby w tym czasie nie było sprzedawane, bo ja go używam?

-Czy zdjęcia, które są w Alamy mogę udostępnić artystom? Na jakich zasadach?

- jak opisywać te zdjęcia? Jeśli zaznaczam, że na zdjeciu jest 1 osoba i nie mam model r., a foto było dodane przez news images to automatycznie oznacza to, że jest tylko Editorial? nikt tego do reklamy brać nie może?

Wrzuciłam parę zdjęć z ciekawości jak to działa i czy przyjmąSmile i już mam problem bo artyści ze zdjęć się boją, że będą proszek reklamować itp...


RE: Czy Alamy przyjmuje zdjęcia typu Editorial? - Studioflara - 2012-08-11

Jeszcze jedno: powiedzmy, że chcę użyć zdjęcie do tego plakatu, wtedy w restrictions zaznaczam polska, a za miesiąc powiedzmy, odznaczam. Ma to sens?


RE: Czy Alamy przyjmuje zdjęcia typu Editorial? - Studioflara - 2012-08-11

Może bardziej konkretnie: czy w "restrictions" można do woli grzebać i zmieniać co jakiś czas?
Niech się ktoś doświadczony wypowieSmile


RE: Czy Alamy przyjmuje zdjęcia typu Editorial? - Studioflara - 2012-09-09

Ostatnio się dowiedziałam, że zdjęcia, na których są ludzie, a nie ma MR, mogą być na Alamy tylko jako RM, nie można ustawić RF, jeśli kogoś to interesujeSmile


RE: Czy Alamy przyjmuje zdjęcia typu Editorial? - KAPA - 2012-09-10

gdyby tak wysilić się i poczytać wątek o Alamy, to czytający dowie się, że to już zostało opisane w tym wątku, oczywiście jeśli czytanie nie sprawia kłopotów i jeśli to kogoś interesuje Smile


RE: Czy Alamy przyjmuje zdjęcia typu Editorial? - elbek - 2012-09-13

(2012-09-09, 23:20:14)Studioflara napisał(a): Ostatnio się dowiedziałam, że zdjęcia, na których są ludzie, a nie ma MR, mogą być na Alamy tylko jako RM, nie można ustawić RF, jeśli kogoś to interesujeSmile

Mam jedno zdjęcie na którym widać w tle kawałek ludzkiej nogi i stopy, ale główny motyw jest zupełnie inny. Wybrałem zero jako ilość osób znajdujących się na zdjęciu i dziś dostałem info meilem, iż mam wrzucić MR. Zatem wybieram ilość osób 1 i wyskakuje info, ze nie można zmienić statusu RF na RM. Jeśli sobie życzę, by zdjęcie było jako RM, to muszę zrobić re-upload. Nauczka na przyszłość - już ktoś niedawno pisał, że nawet jak się wrzuca zdjęcie dłoni to dobrze jest dorzucić MR.
Co z tym najlepiej zrobić? Czy faktycznie pozostaje tylko re-up ?


RE: Czy Alamy przyjmuje zdjęcia typu Editorial? - kubowa1 - 2012-09-13

Ja też dziś dostałam takiego maila. Na zdjęciu była tylko ręka...

elbek, co zrobiłeś z tym fantem?