Stock Board - forum fotografii stockowej
Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 (/watek-podatki-na-shutterstock-wymagany-dokument-w-8.html)



RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - ania - 2009-07-21

ooo jakie fajne infoIcon_wink


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - carton_king - 2009-07-21

a co zyskamy jesli zapiszemy się na "grace period" ? Czy w tym przypadku i w przypadku wypełnienia formularza W8BEN potrącają przy kazdej następnej wypłacie te 10% ? Czyli jakby nie ma róznicy i trzebaby od razu podpisac W8BEN, tak?

PS
Canion - serdeczne dzięki za rzeczową odpowiedzIcon_wink


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - canion - 2009-07-21

zyskasz czas. jak to pole wypełnisz to pojawi data do której masz czas na pprzygotowanie dokumentów. Pewnie cos ok połowy września. Do tego czasu bedą pobierali 10% ze sprzedaży USA. Jak w tym terminie nie zdążysz to od kolejnych wypłat już 30 %.
z drugiej strony wczęsniej podał ktoś tu info że jeśli firma jednoosobowa to nadal individual. To sporo upraszcza.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - niserin - 2009-07-21

(2009-07-20, 23:48:12)ajt napisał(a): Co do firmy: jeśli ktoś rozlicza się w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej, dalej występuje jako "individual". Nie wiem jak w przypadku róznej maści spółek cywilnych i jawnych, bo zoo to już będzie firma Smile

Dzięki ajt! To jest bardzo dobre info Icon_wink


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - photka - 2009-07-21

Właśnie wypełniłam ten formularz na stronie Shutterstock i jest to bardzo proste. Trzeba tylko wpisać w punkcie 2 "N/A", zaznaczyć w punkcie 3 "individual" i się podpisać.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - carton_king - 2009-07-21

niby proste, ale ja wypełniłem ten formularz i nie chce mi go dalej przepuscić bo pyta sie o ten ITIN : "Please correct the following errors: · You must enter a valid SSN or ITIN (Part I, 6) "


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - photka - 2009-07-21

(2009-07-21, 11:32:12)carton_king napisał(a): niby proste, ale ja wypełniłem ten formularz i nie chce mi go dalej przepuscić bo pyta sie o ten ITIN : "Please correct the following errors: · You must enter a valid SSN or ITIN (Part I, 6) "

Hmmm, mi nic nie wyskoczyło, może wcześniej zaznaczyłeś coś innego niż 'individual'?


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - oxygen64 - 2009-07-21

Nie rozumiem. To znaczy że teraz będziemy u nich płacić 10% podatku i jeszcze u nas normalnie podatek ?


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - canion - 2009-07-21

bedziemy płacić u nich 10% od DL z USA + to co płacimy w PL.


RE: Podatki na Shutterstock - wymagany dokument W-8 - carton_king - 2009-07-21

a jak legalizujecie zyski z Shutterstock w PL? Płacicie podatek, jesli tak to jaki i jakim formularzem to zgłaszać ? A VAT?
konrad