Stock Board - forum fotografii stockowej
Powody odrzutów na ShutterStock - Wersja do druku

+- Stock Board - forum fotografii stockowej (https://stock-board.info)
+-- Dział: Banki zdjęć - Microstock (https://stock-board.info/forum-banki-zdjec-microstock.html)
+--- Dział: ShutterStock (https://stock-board.info/forum-shutterstock.html)
+--- Wątek: Powody odrzutów na ShutterStock (/watek-powody-odrzutow-na-shutterstock.html)



RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Lseker - 2015-05-23

Także dziękuję za pomoc, zaczynam dopiero na Shutterstock i próbuję to ogarnąć, a faktem jest jak przedmówca zauważył, że inne stocki tego nie wymagają.
A dla bezpieczeństwa, będę do każdego ze zdjęć wystawianych w editorial, dopistwał keywords "editorial", "illustrative" oraz "editorial use only"


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - yuma2 - 2015-05-23

(2015-05-23, 09:06:40)bluefilter napisał(a): Osobiście to dałem sobie spokój z edytorialami na SS.
Od trzech lat nie zaakceptowali mi żadnego.
Napisali mi w piątek: brak słowa/opisu ilustracja przy tym zdjęciu.
Normalnie cycki same opadają do ziemi.
Panie bardzo przepraszam za określenie.

od 3 lat? no to chyba trzeba sie zastanowic dlaczego..
U mnie na Shutterstock edytoriale stanowia okolo 40% dochodu przy 5% ilosci w PF, takze chyba warto
nigdy nie uzylem slowa kluczowego edytorial,ilustrative czy podobnych, zawsze tylko slowa opisujace zdjecie, jak przy normalnych fotach. Nigdy nie mialem odrzutu edytoriala na SS,


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Lseker - 2015-05-24

Ja ponownie wrzuciłem, zdjecia, o których pisałem, które wcześniej odrzucili, dodałem "illustrative", "editorial" i kontrola puściła Smile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Swirk - 2015-05-26

To jest jakaś paranoja.
Dziesięć obrazków z serii wszystkie identycznie robione, to samo szkło te same światła identycznie obrabiane, wysyłane na dwa razy pierwsze 5/5 drugie trzy: "too soft".


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - szakalikus - 2015-05-26

W przypływie nudy postanowiłem zrobić sobie autoportret, pobrałem ze strony Shutterstock MR, uzupełniłem swoje dane jako fotografa, oraz takie same jako modela i zdjęcia zostały odrzucone z powodu : "Model or property release is oriented incorrectly". Czy ktoś wie o co może chodzić? Może o to, że w kolumnie witness wpisałem "Selfportrait - no wintesses"? Smile Pierwszy raz w życiu wrzucam MR, także proszę o wyrozumiałość Icon_razzIcon_razzSmile


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - maccio - 2015-05-26

Obstawiam brak świadka.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - gubernat - 2015-05-27

(2015-05-26, 22:29:24)szakalikus napisał(a): W przypływie nudy postanowiłem zrobić sobie autoportret, pobrałem ze strony Shutterstock MR, uzupełniłem swoje dane jako fotografa, oraz takie same jako modela i zdjęcia zostały odrzucone z powodu : "Model or property release is oriented incorrectly". Czy ktoś wie o co może chodzić? Może o to, że w kolumnie witness wpisałem "Selfportrait - no wintesses"? Smile Pierwszy raz w życiu wrzucam MR, także proszę o wyrozumiałość Icon_razzIcon_razzSmile

Ja podobnie wypełniałem jak miałem autoportrety.

(2015-05-26, 22:29:24)szakalikus napisał(a): Może o to, że w kolumnie witness wpisałem "Selfportrait - no wintesses"?

Tylko tu też sam się podpisywałem i swoje dane podawałem.

I przyjmowali je bez problemu.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - bluefilter - 2015-05-27

Autoportrety szpetnych i urodziwych odrzucają z automatu.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - Lseker - 2015-06-04

Co zrobić ze zdjęciem makro, które cieszy się powodzeniem na innym stocku, a na Shutterstock zostaje już 2 raz odrzucone z powodu:
Focus--Subject is blurry, too soft, or out of focus when viewed at full resolution.


RE: Powody odrzutów na ShutterStock - GregorK - 2015-06-04

(2015-06-04, 12:14:57)Lseker napisał(a): Co zrobić ze zdjęciem makro, które cieszy się powodzeniem na innym stocku, a na Shutterstock zostaje już 2 raz odrzucone z powodu:
Focus--Subject is blurry, too soft, or out of focus when viewed at full resolution.

SS nie gwarantuje takiej samej sprzedaży jak inne stoki, u mnie osobiście każdy stok ma inną fotę w bs. Smile  jak nie chcą to ich olej i nie dawaj. nie zarobią, będą stratni Icon_wink